KP PSP Ostrów Mazowiecka
KP PSP Ostrów Mazowiecka  ul. 11-go Listopada 5  07-300  Ostrów Mazowiecka   tel. (0 29)7463200, (0 29)7463201, fax. (0 29)7463202

Wybrane interwencje z terenu powiatu ostrowskiego


W dniu 17 października 2016 r. o godz. 9:53 na trasie krajowej nr 60 w miejscowości Brudki Stare (gm. Wąsewo) doszło do wypadku drogowego.
Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w zdarzeniu brały udział trzy samochody osobowe: VW Golf którego kierowca nie odniósł obrażeń i samodzielnie opuścił pojazd, Skoda Felicja w której uwięziona była kierująca pojazdem kobieta oraz samochód marki Jeep, którego kierowca również został poszkodowany w wynika zderzenia.
Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzieliły przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu poszkodowanej przy użyciu ratowniczych narzędzi hydraulicznych.
W trakcie prowadzonych działań droga krajowa nr 60 była zablokowana w obu kierunkach. Ruch odbywał się przy wykorzystaniu objazdów zorganizowanych przez funkcjonariuszy Policji.
W działaniach udział wzięły 3 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz zastęp OSP Wąsewo.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 9 października 2016 r. ok. godz. 15:30 na trasie krajowej nr 8 w miejscowości Prosienica doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z autokarem.
W zdarzeniu udział brały dwa pojazdy: samochód osobowy marki Hyundai, w którym podróżowały trzy osoby (mężczyzna i dwie pasażerki) oraz Białoruski autokar rejsowy MAZ relacji Łódź – Grodno z ośmioma pasażerami i dwoma kierowcami.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej samochody biorące udział w zdarzeniu znajdowały się na poboczach drogi krajowej nr 8. Autobus zjeżdżając z pasa ruchu na pobocze uderzył lekko w zaparkowaną na nasypie koparkę.
W samochodzie osobowym uwięziony był kierowca, natomiast pasażerki znajdowały się poza pojazdem. Wszystkie osoby były nieprzytomne. Poszkodowanym kobietom pomocy przedmedycznej udzielało już dwóch świadków zdarzenia odbywających prywatną podróż.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dotarciu do uwięzionego kierowcy, uwolnieniu przy pomocy narzędzi hydraulicznych, udzielaniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu stwierdzenia zgonu przez lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ponadto strażacy udzielali pomocy przybyłym zespołom ratownictwa medycznego przy czynnościach ratowniczych prowadzony w stosunku do pasażerek również do czasu stwierdzenia ich zgonu .
Osoby podróżujące autokarem nie odniosły obrażeń. Podano im ciepłe napoje, a następnie po przesłuchaniu przez funkcjonariuszy policji przewieziono do najbliższej stacji paliw, gdzie miały oczekiwać na autokar zastępczy. Poza tym udzielono pomocy przy oświetleniu terenu działań oraz wspólnie z przedstawicielem zarządcy drogi uprzątnięto pozostałości powypadkowe z jezdni.
W działaniach udział wzięło 5 zastępów z JRG Ostrów Mazowiecka, 2 zastępy z JRG Zambrów, 4 zastępy OSP z pow. zambrowskiego oraz grupa operacyjna z KW PSP w Warszawie.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 19 września 2016 r. ok. godz. 5:15 doszło do wypadku w miejscowości Przyjmy k. Poręby (gm. Ostrów Mazowiecka).
Na drodze krajowej nr 8 zderzyły się dwa samochody ciężarowe.
W zdarzeniu brał udział pojazd Volvo wraz z naczepą na której przewożone było piwo w butelkach oraz puszkach. Drugi samochód ciężarowy DAF z naczepą nie przewoził żadnego ładunku.
W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Pomoc medyczna została udzielona przez przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu zakleszczonego kierowcy samochodu DAF przy pomocy narzędzi hydraulicznych oraz ograniczeniu wycieków z uszkodzonych pojazdów.
W trakcie prowadzonych działań droga krajowa nr 8 była zablokowana w obu kierunkach.
W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG PSP Ostrów Maz., JRG PSP Wyszków oraz OSP Nagoszewka, w sumie 24 strażaków.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 11 września 2016 r. o godz. 11:43 doszło do wypadku na trasie Brok - Poręba - droga wojewódzka nr 694.
Samochód osobowy Volvo V40 z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, uszkodził jadący z naprzeciwka samochód Renault Kangoo, wypadł z drogi i uderzył w drzewo.
W wyniku zdarzenia pasażer Volvo poniósł śmierć na miejscu, a kierowca w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Trzy osoby podróżujące Renault Kangoo nie odniosły obrażeń.
W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży, na miejscu znajdowały się już dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które udzielały pomocy rannemu kierowcy samochodu Volvo.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu butli LPG która znajdowała się w bagażniku Volvo i odcięciu akumulatora w tym pojeździe. Drugi pojazd (Renault Kangoo) uczestniczący w zdarzeniu miał niewielkie uszkodzenia od strony kierowcy i nie wymagał interwencji straży.
W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG PSP Ostrów Maz., OSP Brok oraz OSP Małkinia Górna, w sumie 28 strażaków.

Zdjęcia: OSP Małkinia Górna


Powrót na górę strony


W dniu 9 września 2016 r. o godz. 9:25 na drodze wojewódzkiej nr 694 w miejscowości Zgleczewo Szlacheckie doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowy.
W wyniku zdarzenia dwie osoby podróżujące samochodem osobowym zostały ranne.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu dopływu LPG w pojeździe osobowym oraz pomocy funkcjonariuszom policji w zabezpieczeniu przejazdu i kierowaniu ruchem drogowym.
W działaniach uczestniczyły 3 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz zastęp OSP Zaręby Koscielne.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 2 sierpnia 2016 r. ok. godz. 10:50 na Drodze Krajowej 50 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.
W wyniku zdarzenia dwie osoby, w tym jedno dziecko zostało przewiezione do szpitala na obserwację.
W działaniach uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 7 czerwca 2016 r. ok. godz. 22:14 w miejscowości Niegowiec (DW 627) (gm. Małkinia Górna) samochód osobowy Peugeot 205 wypadł z drogi i uderzył w drzewo.
W wyniku zdarzenia dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, a jedna osoba została ranna.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz uwolnieniu osoby poszkodowanej z rozbitego pojazdu, przy pomocy narzędzi hydraulicznych.
W trakcie działań ruch na drodze wojewódzkiej nr 627 odbywał się wahadłowo.
W działaniach uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz zastęp OSP Małkinia Górna, w sumie 15 strażaków.

Zdjęcia: OSP Małkinia Górna


Powrót na górę strony


W dniu 30 maja 2016 r. ok. godz. 15:49 w miejscowości Kutyłowo-Perysie (gm. Boguty-Pianki) doszło do pożaru budynku gospodarczego.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarem objęta była w całości stodoło-obora murowana kryta eternitem.
W budynku objętym pożarem znajdowały się ciągniki, urządzenia rolnicze oraz około 60 sztuk bel słomy.
Z części hodowlanej właściciel ewakuował bydło przed przybyciem zastępów straży.
Do obiektu przylegał bezpośrednio murowany budynek gospodarczy znajdujący się na tej samej posesji. Na sąsiedniej posesji w odległości około 1 metra znajdowała się murowana stodoło-obora.
Pierwsza faza działań straży polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej oraz podaniu prądów wody w obronie sąsiadujących obiektów.
Po dojeździe kolejnych zastępów podano dodatkowe prądy wody w natarciu na pożar.
Ponadto działania straży polegały na wyciągnięciu maszyn objętych pożarem i wywiezieniu przy pomocy ciągników rolniczych zgromadzonej słomy. W celu dotarcia do pożaru dokonano częściowej rozbiórki konstrukcji budynku.
W trakcie prowadzonych działań, na duszności i złe samopoczucie zaczęła uskarżać się współwłaścicielka obiektu. W związku z tym na miejsce zdarzenia zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego. Do czasu przybycia Zespołu kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielali strażacy.
W działaniach uczestniczyły: 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz., 3 zastępy OSP Boguty Pianki, zastęp OSP Nur, zastęp OSP Zaręby Kościelne oraz 2 zastępy OSP Klukowo (z pow. wysokomazowieckiego).
Podsumowując 9 zastępów, 35 strażaków gasiło pożar stodoło-obory przez prawie 6 godzin.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 2 marca 2016 r. ok. godz. 6:19 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 677 w miejscowości Sulęcin Włościański.
Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej, 8 strażaków.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia samochód Renault Laguna znajdował się częściowo na jednym pasie drogi natomiast samochód Audi na dachu w przydrożnym rowie.
Samochodem Renault podróżowały trzy osoby, samochodem Audi jedna osoba. Podróżujący samodzielnie opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów straży. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali zabrani do szpitala na obserwację.
Na miejscu zdarzenia znajdował się ZRM, który udzielał pomocy poszkodowanym.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie Renault, zneutralizowaniu sorbentem płynów eksploatacyjnych.
W czasie prowadzenia działań ruch na drodze odbywał się płynnie.


Powrót na górę strony


W dniu 1 marca 2016 r. ok. godz. 23:09 w na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej w kierunku na Białystok doszło do najechania busa dostawczego na tył naczepy samochodu ciężarowego.
Do zdarzenia zadysponowano 1 zastępy straży pożarnej, 3 strażaków.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu straży pożarnej zastano samochód dostawczy Citroen oraz ciągnik siodłowy Scania z naczepą znajdujące się częściowo na prawym oraz awaryjnym pasie ruchu obwodnicy miasta.
Kierujący samodzielnie opuścili pojazdy przed przybyciem zastępu.
Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, neutralizacji sorbentem wyciekłych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.
Kierowca samochodu ciężarowego otrzymał zgodę Policji na dalszą kontynuację jazdy.
W trakcie działań ruch odbywał się jednym pasem ruchu.


Powrót na górę strony


W dniu 28 lutego 2016 r. ok. godz. 16:32 w miejscowości Biel (gm. Ostrów Mazowiecka) miał miejsce pożar sadzy w kominie murowanego budynku mieszkalnego.
Do pożaru zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej, 8 strażaków.
Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu pieca c.o. Ponadto sprawdzono temperaturę i szczelność komina przy pomocy kamery termowizyjnej.
W trakcie powrotu zastępów z pożaru zauważono leżącego na poboczu drogi mężczyznę z raną głowy.
Poszkodowany był przytomny i prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.
Działania straży polegały na wezwaniu Pogotowia Ratunkowego oraz udzieleniu rannemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Mężczyznę przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.


Powrót na górę strony


W dniu 28 lutego 2016 r. ok. godz. 6:32 w miejscowości Ugniewo (gm. Ostrów Mazowiecka) doszło do wypadku samochodowego.
Kierowca samochodu osobowego marki BMW stracił kontrolę nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust.
Pomocy medycznej kierowcy udzielił przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany został zabrany do szpitala.
Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe.
W działaniach uczestniczyły 3 zastępy straży pożarnej, 14 strażaków.
Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 26 lutego 2016 r. ok. godz. 1:31 na trasie krajowej nr 8 w miejscowości Prosienica (gm. Ostrów Mazowiecka) doszło do wypadku drogowego.
Samochód osobowy marki BMW zjechał na prawe pobocze i uderzył w barierki ochronne oraz ogrodzenie posesji. Pojazd znajdował się poza jezdnią w przydrożnym rowie.
W chwili przybycia na miejsce wewnątrz pojazdu znajdowały się dwie uwięzione osoby, natomiast jedna opuściła auto o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe, zakręceniu zbiornika z gazem LPG, usunięciu części elementów ogrodzenia przy użyciu piły spalinowej do cięcia betonu i stali, wykonaniu dostępu do uwięzionych osób przy pomocy narzędzi hydraulicznych.
Po uwolnieniu poszkodowanych z wraku pojazdu przekazano je zespołom ratownictwa medycznego. Lekarz stwierdził zgon jednej z osób, natomiast dwie pozostałe zostały odwiezione do szpitala.
W zdarzeniu brał udział również samochód ciężarowy z naczepą, który został nieznacznie uszkodzony (zbita przednia szyba oraz zarysowana przednia maska) w wyniku oderwania barierki ochronnej, kierowca TIR'a nie ucierpiał.
W działaniach uczestniczyły 3 zastępy straży pożarnej, 9 strażaków. W czasie prowadzonych działań ruch na k-8 został wstrzymany, a następnie odbywał się wahadłowo.
Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 22 lutego 2016 r. ok. godz. 13:00 w miejscowości Stok (gm. Ostrów Mazowiecka) na trasie wojewódzkiej nr 627 doszło do wypadku komunikacyjnego.
Z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowych marki Opel Omega wypadł z jedni i uderzył w drzewo.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu zakleszczonego kierowcy przy pomocy narzędzi hydraulicznych.
W trakcie wykonywania dostępu do poszkodowanego przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon jedynego uczestnika wypadku.
W działaniach uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej, 16 strażaków.
W czasie prowadzonych działań występowały utrudnienia w ruchu na trasie Ostrów Maz. - Ostrołęka. W pierwszym etapie działań droga była całkowicie zablokowana.
Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 16 lutego 2016 r. ok. godz. 9:14 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na ul. Duboisa w Ostrowi Mazowieckiej.
Samochód kontenerowy marki MAN wyposażony w specjalistyczny sprzęt i instalacje przeznaczony był do pokazów multimedialnych.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych części kontenerowej pojazdu w której wystąpił pożar oraz podaniu prądu piany gaśniczej w celu opanowania pożaru.
W celu zlokalizowania źródła pożaru wykorzystano kamerę termowizyjną.
W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.
W działaniach uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej, 11 strażaków.
W czasie prowadzonych działań występowały utrudnienia w ruchu na ul. Duboisa.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 15 lutego 2016 r. ok. godz. 9:37 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu busa z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Przyjmy k. Poręby.
W wyniku najechania samochodu dostawczego marki VW Transporter na tył z samochodu osobowego Skoda Felicja poszkodowane zostały 2 osoby (kobieta i 10-letnie dziecko).
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, uwolnieniu przy pomocy narzędzi hydraulicznych 2 osób podróżujących samochodem osobowym. Kierowcy obydwu pojazdów samodzielnie opuścili uszkodzone pojazdy.
Pomocy medycznej poszkodowanym udzieliły przybyłe na miejsce zdarzenia 2 zespoły ratownictwa medycznego. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został śmigłowiec LPR, który ze względu na trudne warunki atmosferyczne nie wylądował na miejscu wypadku tylko na lądowisku przy szpitalu w Wyszkowie. Ranna kobieta po opatrzeniu została przewieziona do szpitala w Ostrowi Maz.
W czasie prowadzonych działań ruch na drodze krajowej nr 8 odbywał się wahadłowo. Utrudnienia w ruchu trwały do momentu zakończenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję.
W działaniach uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej, 16 strażaków.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 6 lutego 2016 r. ok. godz. 4:37 na drodze wojewódzkiej nr 694 w miejscowości Brok doszło do wypadku samochodowego.
VW Passat jadąc w kierunku Poręby z nieustalonych przyczyn zjechał do rowu uderzając w drzewo. Drzewo zostało wyrwane z korzeniami i przewróciło się na dach pojazdu, całkowicie blokując drogę.
Straż pożarna podjęła próbę uwolnienia kierowcy zakleszczonego w zniszczonym pojeździe, ale przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon jedynego uczestnika wypadku.
Dalsze czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia prowadzili funkcjonariusze Policji i prokuratury.
W działanich udział wzięły 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz zastęp OSP Brok, łącznie 14 strażaków.

Zdjęcia: OSP Brok


Powrót na górę strony


W dniu 3 lutego 2016 r. ok. godz. 16:56 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej wpłynęło zgłoszenie o spiętrzeniu wody na rzece Bug w wyniku powstałego zatoru lodowego.
Zator miał długość ok. 2 kilometrów i był zlokalizowany na wysokości miejscowości Brok, powodował on wylewanie wody z krą na tereny w pobliżu koryta rzeki oraz spowodował tzw. cofkę na rzekach Turka i Brok.
Ok. godz. 18.30 zator na Bugu przerwał się co spowodowało obniżenie się poziomu wody i jej powrót do koryta. Działnia zakończono ok. godz. 5.40 po całkowitym ustabilizowaniu się poziomu wody w rzece Bug i jej dopływach.
W działaniach polegających na monitorowaniu stanu rzeki udział wzięły 2 zastępy JRG PSP oraz 3 zastępów OSP.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 26 stycznia 2016 r. ok. godz. 19:42 w Ostrowi Mazowieckiej na ul. Legionowej, samochód osobowy Volvo S40 uderzył w słup energetyczny.
Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem zastępów straż.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej kierującemu oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe.
Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano osobę poszkodowaną.
W trakcie prowadzonych działań droga była zablokowana w obu kierunkach.
W działaniach udział wzięły 2 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 21 stycznia 2016 r. ok. godz. 19:00 w Poniatowie (gm. Małkinia Górna) wybuchł pożar w drewnianym budynku jednorodzinnym.
W działaniach udział wzięły 3 zastępy JRG PSP oraz 8 zastępów OSP.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie prądów wody na palący się obiekt, oświetleniu terenu akcji oraz wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych niestabilnej konstrukcji budynku.
W trakcie działań wykorzystano również specjalistyczny sprzęt pomiarowy: czujnik prądu przemiennego oraz kamerę termowizyjną.
Użytkownikiem budynku mieszkalnego po zbadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego zaopiekowała się rodzina.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 11 stycznia 2016 r. ok. godz. 11:00 na drodze krajowej nr 63 w Nurze, kierowca samochodu osobowego VOLVO S80 stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu.
Osoba podróżująca pojazdem sama opuściła pojazd i nie wymagała udzielenia pomocy medycznej.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie i pomocy Policji przy kierowaniu ruchem.
Do działań zadysponowano 2 zastępy JRG PSP Ostrów Mazowiecka oraz zastęp OSP Nur.
Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę stronyprojekt i wykonanie:    st.kpt. Dariusz Zadroga   &   kpt. Rafał Kamiński