KP PSP Ostrów Mazowiecka
KP PSP Ostrów Mazowiecka  ul. 11-go Listopada 5  07-300  Ostrów Mazowiecka   tel. (0 29)7463200, (0 29)7463201, fax. (0 29)7463202
KURSY
,

Wybrane interwencje z terenu powiatu ostrowskiego w roku 2010


W dniu 9 grudnia br. o godz. 915miał miejsce wypadek drogowy w miejscowości Zakrzewo Słomy, gm. Nur. Doszło tam do wypadku samochodu osobowego z samochodem dostawczym. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna. W działanich ratowniczych uczestniczyły zastępy OSP z Nura i Zarąb Kościelnych, oraz 2 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 2 grudnia br. o godz. 1640doszło do pożaru oboro-stodoły murowanej w miejscowości Króle Małe, gmina Andrzejewo. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach i więźba dachowa budynku, oraz zgromadzone na poddaszu płody rolne. W działanich ratowniczo-gaśniczych brało udział 9 zastępów OSP z Andrzejewa, Zarąb Kościelnych, Małkini Górnej, Nieskórza, Starej Ruskołęki, Pęchratki i Jasienicy. W dzialniach brały też udział 4 zastępy JRG PSP. Przyczyną powstania pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 26 listopada br. o godz. 1245doszło do wypadku drogowego na obwodnicy Ostrowi Maz. Samochód osobowy prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości na łuku drogi wpadł w poślizg i dachował. Kierowca pojazdu nie odniósł obrażeń. Do działań ratowniczych zadysponowano 2 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


Wybrane interwencje straży pożarnej w okresie 15-22 listopada 2010 r.
 1. W dniu 15 listopada br. o godz. 1430 straż pożarna została zaalarmowana o dymie wydobywającym się z jednego z mieszkań w budynku na ul. Fabrycznej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że w mieszkaniu na I piętrze jest zadymienie, drzwi są zamknięte a wewnątrz przebywa właściciel. Po otwarciu mieszkania, przewietrzono je i ustalono że przyczyną zadymienia była prawdopodobnie niedrożność przewodu kominowego. Pouczono właściciela o konieczności wyczyszczenia komina. W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy JRG PSP.
 2. W dniu 17 listopada br. o godz. 1513 doszło do wypadku drogowego na ul. Lubiejewskiej w Ostrowi Maz. Prawdopodobnie w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Nikt nie został poszkodowany. W likwidacji skutków zdarzenia uczestniczył 1 zastęp JRG PSP.
 3. W dniu 19 listopada br. o godz. 715 doszło do groźnego pożaru w miejscowości Mianówek, gm. Szulborze Wlk. Prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w pomieszczeniu piwnicy budynku mieszkalnego wybuchł pożar, w wyniku którego ranna została 1 osoba. W działaniach gaśniczych brała udział jednostka OSP z Szulborza i Zarąb Kościelnych oraz zastęp JRG PSP.
 4. W dniu 19 listopada br. o godz. 2042 doszło do pożaru słomy składowanej na polu w Ugniewie, gm. Ostrów Maz. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia przez nieustalone osoby. W działaniach gaśniczych uczestniczył 1 zastęp JRG PSP.
 5. W dniu 20 listopada br. o godz. 040 doszło do wypadku drogowego w Kańkowie, gm. Małkinia. Samochód osobowy m-ki Audi najechał na betonowy przepust pozostawiony na drodze. Na szczęście pomimo znacznych zniszczeń pojazdu kierowca wyszedł ze zdarzenia bez szwanku. W likwidowaniu skutków zdarzenia uczestniczył 1 zastęp JRG PSP Ostrów Maz.
Powrót na górę strony


Wybrane interwencje straży pożarnej w okresie 8-14 października 2010 r.
 1. W dniu 8 listopada br. o godz. 1650 doszło do wypadku drogowego na ul. Armii Krajowej w Ostrowi Mazowieckiej. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, Toyota Corolla i VW Golf. Lekko ranne zostały dwie osoby. Przyczyną wypadku była nieuwaga jednego z kierowców, który zjechał na przeciwległy pas jezdni. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP. Tego samego dnia o godz. 1737 doszło też do zderzenia dwóch samochodów dostawczych w miejscowości Zastawie /droga nr. 50/. Ranna została 1 osoba, przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców. Do działań ratowniczych zadysponowano, 2 zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Wąsewo.
 2. W dniu 10 listopada br. o godz. 1426 doszło do wypadku drogowego w Grabownicy Nowej gm. Ostrów Maz. Prawdopodobnie w wyniku zasłabnięcia kierowcy, samochód osobowy wpadł do rowu. Ranna została 1 osoba. W działaniach ratowniczych polegających na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i samochodu ze zbiornikiem LPG brał udział 1 zastep JRG PSP.
 3. W dniu 12 listopada br. o godz. 1905 straż pożarna została wezwana do wypadku drogowego na obwodnicy miasta Ostrów Maz. Po przybyciu na miejsce wypadku, zastano samochód osobowy marki Mazda 323 stojący przy barierkach, blokując jeden pas jezdni. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych. Ranna została 1 osoba. W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy JRG PSP.
 4. W dniu 13 listopada br. o godz. 1737 miała miejsce akcja ratunkowa w Małkini Górnej na ul. Leśnej. Prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowej eksploatacji urządzeń gazowych w jednym z mieszkań ulatniał się gaz. Działania dwóch zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przewietrzeniu obiektu.
Powrót na górę strony


W dniu 25 października br. o godz. 1838doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu drogi 63 i 694 w Nurze. Prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu, doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. W wyniku zderzenia jedna osoba zmarła po przewiezieniu do szpitala, natomiast podróżujące w samochodzie osobowym dziecko zostało ranne. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 2 zastępy OSP Nur oraz zastęp JRG PSP Ostrów Maz.

Zdjęcia: Marcin Kamiński -OSP Nur


Powrót na górę strony


Wybrane interwencje straży pożarnej w okresie 18-24 października 2010 r.
 1. W dniu 18 października br. o godz. 1558 na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej doszło do zapalenia się hamulców w ciężarówce. Pożar ugasił 1 zastęp JRG PSP.
 2. W dniu 19 października br. o godz. 906 doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego na ul. Kopernika w Ostrowi Maz. Do pożaru doszło prawdopodobnie na skutek wady pieca CO. W działaniach gaśniczych brało udział 4 zastępy JRG PSP oraz WSP Komorowo.
 3. W dniu 21 października o godz. 2104 doszło do wypadku na ul. Małkińskiej, w Ostrowi Maz. Kierujący samochodem osobowym marki Renault, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił kontrolę nad pojazdem, wpadł do rowy i dachował. Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp JRG PSP.
 4. W dniu 24 października br. o godz. 1644 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w Chmielewie, gm. Zaręby Kościelne. Ranne zostały 3 osoby, które następnie zostały przewiezione do szpitala. Do wypadku doszło prawdopodobnie na skutek wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę jednego z pojazdów. W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy JRG PSP.
Powrót na górę strony


W dniu 19 października br. o godz. 906 doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego, w Ostrowi Mazowieckiej na ul. Kopernika. Do pożaru doszło prawdopodobnie na skutek wady pieca centralnego ogrzewania. W działanich gaśniczych brały udział 4 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz zastęp WSP Komorowo.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


Wybrane interwencje straży pożarnej w okresie 11-17 pażdziernika 2010 r.
 1. W dniu 12 października br. ok. godz. 1100 jeden zastęp JRG PSP usuwał plamę oleju na ul. Dubois. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie na skutek awarii nieustalonego pojazdu.
 2. W dniu 13 października br. jeden zastęp JRG /podnośnik SHD-25/otwierał mieszkanie w bloku na ulicy 3-go Maja, do zdarzenia doszło w wyniku zatrzaśnięcia się drzwi do mieszkania na trzecim piętrze. Wewnątrz znajdowało się 14 letnie dziecko.
 3. W dniu 14 października br. o godz. 1901 na trasie S-8, w okolicach miejscowości Prosienica, doszło do wypadku drogowego w którym brały udział 2 samochody osobowe. Przyczyną zdarzenia prawdopodobnie był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania przez jednego z kierowców. Na szczęście kierujący nie odnieśli obrażeń i samodzielnie opuścili pojazdy. W akcji ratowniczej brały udział 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz.
 4. W dniu 15 października br. w Rząśniku Włościańskim gm. Wąsewo, o godz. 600 doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Ranny pieszy został odwieziony do szpitala. Sprawę wyjaśnia KPP w Ostrowi Maz. W działaniach ratowniczych brał udział zastęp OSP Wąsewo oraz zastęp JRG PSP Ostrów Maz.
 5. W dniu 16 października br. o godz. 2137 doszło do wypadku drogowego w Kaczkowie Starym gm. Brok. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej, zastano samochód osobowy marki Volkswagen Golf, który prawdopodobnie po wcześniejszym uderzeniu w przydrożny mostek wpadł na ogrodzenie jednej z posesji. Przybyła na miejsce zdarzenia obsada karetki pogotowia zabrała rannego do szpitala. W działaniach ratowniczych brał udział zastęp OSP Brok oraz zastęp JRG PSP Ostrów Maz.
 6. W dniu 17 października br. o godz. 059 doszło do wypadku drogowego na trasie krajowej S-8 w okolicach miejscowości Prosienica. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych na litewskich numerach rejestracyjnych. Na szczęście żaden z kierowców nie odniósł obrażeń na skutek wypadku. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp JRG PSP.
 7. W dniu 17 października br. o godz. 305 doszło do wypadku drogowego w Broku, na wysokości Bojan. Z nieustalonych przyczyn kierujący samochodem osobowym marki Audi zjechał do przydrożnego rowu. Rannym zajęła się obsada przybyłej na miejsce zdarzenia karetki pogotowia.
Powrót na górę strony


Wybrane interwencje straży pożarnej w okresie 4-10 pażdziernika 2010 r.
 1. W dniu 4 października br. o godz. 1712 doszło do pożaru stodoły w miejscowości Majdan Suski, gm. Wąsewo. Przyczyną powstania pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. W wyniku pożaru spaleniu uległa więźba dachowa i pokrycie dachu, a wewnątrz stodoły spaleniu uległa zgromadzona słoma, opryskiwacz ciągnikowy i młockarnia. W działaniach gaśniczych uczestniczyły 2 zastępy OSP Wąsewo, OSP Brzezienko, OSP Przyborowie, WSP Komorowo oraz zastęp JRG PSP Ostrów Maz.
 2. W dniu 5 października br. o godz. 0007 w Wąsewie, na ul. Goworowskiej, doszło do pożaru zgromadzonych na placu palet drewnianych. W działaniach gaśniczych brały udział 2 zastępy OSP Wąsewo.
 3. W dniu 6 października br. o godz. 1837 w miejscowości Zakrzewo-Kopijki, gm. Zaręby Kościelne, doszło do pożaru drewna opałowego zgromadzonego w drewnianej stodole. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. W działaniach gaśniczych brał udział zastęp OSP Zaręby Kościelne.
 4. W dniu 6 października br. o godz. 2235 w miejscowości Smolechy, gm. Ostrów Mazowiecka, doszło do pożaru w murowanym budynku mieszkalnym. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była nieszczelność przewodu kominowego. W działaniach gaśniczych brały udział zastępy OSP Nieskórz, OSP Jasienica oraz zastęp JRG PSP Ostrów Maz.
 5. W dniu 7 października br. o godz. 0040 w Ostrowi Mazowieckiej na placu Waryńskiego doszło do pożaru samochodu osobowego. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej pojazdu. Opaleniu uległ też bok parkującego obok innego samochodu.
 6. W działaniach gaśniczych brał udział 1 zastęp JRG PSP Ostrów Maz.
 7. W dniu 10 października br. o godz. 2048 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Lubotyń Włóki, gm. Stary Lubotyń. Zderzyły się dwa samochody osobowe marki Renault i BMW. Przyczyną wypadku było prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców. W wyniku zdarzenia ucierpiały 3 osoby które zostały przewiezione do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Stary Lubotyń.
Powrót na górę strony


W dniu 29 września br. o godz. 8.15 w Broku na ul. Małkińskiej, samochód osobowy m-ki Opel Vectra prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu zderzył się ze słupem energetycznym. Ranne zostały dwie osoby podróżujące pojazdem. W działaniach ratowniczych brał udział zastęp OSP Brok.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


17 września 2010 r - Godz. 1325 wypadek drogowy na trasie do Broku. Prawdopodobnie w wyniku wymuszenia pierszeństwa przejazdu doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku ranny został kierowca jednego z pojazdów osobowych. W działanich ratowniczych brały udział 2 zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Brok.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


8 sierpnia 2010 r - Godz. 400 Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na trasie k-8, na wysokości miejscowości Nagoszewka. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych śmierć na miejscu poniósł 19 letni mężczyzna. 3 inne osoby, ranne zostały przewiezione do szpitala. Przyczyną zdarzenia był prawdopodobnie nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania. Sprawę bada Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej. W działaniach ratowniczych z użyciem narzędzi hydraulicznych, brało udział 2 zastępy JRG PSP, zastęp OSP Nagoszewka oraz zastęp OSP Nowa Osuchowa.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


W dniu w dniu 7 sierpnia 2010 r. batalion Państwowej Straży Pożarnej wyruszył z misją wsparcia rosyjskich ratowników, walczących z pożarami lasów w okolicach Moskwy. Decyzję taką podjęto w związku z oficjalną prośbą Rządu Federacji Rosyjskiej. Państwowa Straż Pożarna zadysponowała łącznie 159 strażaków PSP i 46 samochodów z województwa mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, lubuskiego, opolskiego, śląskiego i kujawsko-pomorskiego.
Z naszej Komendy w skład grupy został włączony zastęp GCBA 8/48 z obsadą:
 • ogn. Dariusz Brzostek
 • ogn. Szczepan Skowroński
 • sekc. Rafał Wujek
Powrót grupy do kraju nastąpi za dwa tygodnie, w dniu do 21 sierpnia br.Zdjęcia: KG PSP
KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


29 lipca 2010 r - Godz. 1700 wypadek drogowy na skrzyżowaniu drogi 63 i 694 w Nurze. Prawdopodobnie w wyniku wymuszenia pierszeństwa przejazdu doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierowcę jednego z pojazdów uwolniono z pomocą narzędzi hydraulicznych, trzy osoby ranne zostały przewiezione do szpitala. W działanich ratowniczych brały udział zastępy OSP Nur, OSP Małkinia Górna oraz zastęp JRG PSP Ostrów Maz.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


29 lipca 2010 r - O godz. 1424 jeden zastęp JRG PSP zabezpieczał lądowania śmigłowca ratowniczego który przyleciał do Szpitala Powiatowego po chorego.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


19 lipca 2010 r - O godz. 905 doszło do bardzo groźnego wypadku w Brku. Doszło tam do czołowego zderzenia TIR-a, z autobusem. Trzy osoby zostały poważnie ranne i po wydostaniu w wraków pojazdów przewieziono je do szpitala. Na szczęście w autobusie na estońskich numerach rejestracyjnych podróżowało tylko dwóch kierowców. Przyczyny powstania zdarzenia ustala Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej. W działaniach ratowniczych z użyciem sprzętu hydraulicznego brało udział 3 zastępy JRG PSP oraz OSP Brok.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


15 lipca 2010 r - O godz. 545 doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Prosienica, na trasie s-8. Prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia za kierownicą kierowca samochodu osobowego Opel Astra zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w drzewo. Na miejscu zginął jeden z pasażerów, a kierowcę i dwóch pozostałych pasażerów przewieziono do szpitala. W działaniach ratowniczych z użyciem sprzętu hydraulicznego brało udział 2 zastępy JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


5 lipca 2010 r - Do nietypowej akcji doszło do w Gniazdowie, gmina Stary Lubotyń. Okoliczni mieszkańcy zgłosili że z gniazda wypadł młody bocian. Straż podjęła interwencję i przy pomocy podnośnika, udało się niedoszłego lotnika umieścić w gnieździe. W akcji ratoniczej brał udział 1 zastęp JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


28 czerwca 2010 r - O godz. 448 na trasie s-8, w miejscowości Stawek prawdopodobnie na skutek nieprawidłowo wykonanego manewru wymijania doszło do zderzenia 3 samochodów ciężarowych. W wyniku wypadku rannych zostało 2 kierowców TIR-ów. W akcji ratoniczej brało udział 3 zastępy JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


26 czerwca 2010 r - O godz. 1300 w miejscowości Bojany, na trasie z Broku do Poręby doszło do groźnego wypadku. Prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości samochód osobowy zjechał do rowu i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku ranne zostały 2 osoby, w tym dziecko. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp JRG PSP oraz zastęp OSP Brok.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


8 czerwca 2010 r - O godz. 2139 w miejscowości Murowanka, na trasie do Nieskórza doszło do tragicznego wypadku w którym udział brały dwa samochody osobowe. W wyniku zderzenia rannych zostało pięciu młodych ludzi, niestety jeden z nich zmarł na stole operacyjnym. Dochodzenie w sprawie przyczyny powstania wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Maz. W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


28 maja 2010 r - Udział ostrowskich strażaków w akcji przeciwpowodziowej.
W ciągu ostatnich kilkunastu dni wielu ostrowskich strażaków pomaga powodzianom w okolicach Płocka.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


19 kwietnia 2010 r - Do tragicznego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło na wylocie z obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej, w wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu osobowego. Ruch na trasie został zablokowany na kilka godzin, Policja wyznaczyła objazd przez Brok. W działaniach związanych z usuwaniem skutków wypadku brało udział 3 zastępy JRG PSP, oraz zastępy OSP z Nagoszewki i Nagoszewa.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


29 marca 2010 r - Do groźnego pożaru budynku wielorodzinnego doszło o godz. 820 na ul. 63- roku, w Ostrowi Mazowieckiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży paliło się poddasze oraz pierwsze piętro budynku. Przebywający w mieszkaniach ludzie ewakuowali się przed przybyciem straży. Działania gaśnicze polegały na podaniu prądów gaśniczych od wewnątrz po klatce schodowej do pomieszczeń na poddaszu budynku, oraz na zewnątrz budynku przez otwory okienne i dachowe. Przyczynę powstania pożaru bada Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Maz. W akcji ratowniczo - gaśniczej brało udział 6 zastępów JRG PSP, oraz 3 zastępy OSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Energetyczne.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


15 marca 2010 r - Do pożaru budynku gospodarczego doszło we wsi Trynosy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarem objęte było poddasze obory, wewnątrz obiektu znajdowało się kilkanaście zwierząt hodowlanych które ewakuowano na zewnątrz budynku. W akcji gaśniczej brało udział 2 zastępy JRG PSP, oraz 4 zastępy OSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


11 marca 2010 r - Do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych doszło na trasie S-8, w pobliżu Stawku. O stojącą na poboczu drogi śmieciarkę otarł się samochód ciężarowy, który następnie wjechał w leśną drogę. Żaden z kierowców nie odniósł obrażeń. W działanich ratowniczch brało udział 3 zastępy JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


03 marca 2010 r. Do pożaru wiaty wypełnionej słomą doszło we wsi Tymianki Skóry, Gmina Boguty Pianki. Dochodzenie w sprawie przyczyny wybuchu pożaru prowadzi Policja. W działanich gaśniczych brało udział 4 zastępy OSP, oraz zastęp JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


14 lutego 2010 r. Do groźnego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na krajowej 8, w okolicy Osuchowej. Ranne zostały 2 osoby w tym dziecko. Przyczyną wypadku było prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. W działanich ratowniczych brał udział 1 zastęp JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


12 stycznia 2010 r. Do miejscowych podtopień 11 gospodarstw, doszło na terenach zalewowych rzeki Bug, we wsiach Klukowo i Glina- UG. Małkinia. Przyczyną takiego stanu są zatory lodowe na rzece, a co za tym idzie podwyższający się stan wody. Po rozpoznaniu sytuacji przybyłe na miejsce siły straży pożarnej ewakuowały część mieszkańców jednego z gospodarstw, osobom tym Wójt Gminy Małkinia zapewnił lokal zastępczy. Dostarczono też produkty spożywcze osobom potrzebującym i napełniono a następnie ułożono około 1000 worków z piaskiem w celu zabezpieczenia zagrożonych gospodarstw. Sytuacja w zagrożonych miejscowościach jest stale monitorowana.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


Do groźnego pożaru doszło w dniu 22 grudnia 2009 r o godz. 1259, na ul. Duboisa w Ostrowi Mazowieckiej. Prawdopodobnie w wyniku wady przewodu kominowego doszło tam do pożaru niezamieszkałego poddasza. Na szczęście mieszkańcom domu nic się nie stało. W akcji gaśniczej brało udział 4 zastępy JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę stronyprojekt i wykonanie:    st.kpt. Dariusz Zadroga   &   kpt. Rafał Kamiński