KP PSP Ostrów Mazowiecka
KP PSP Ostrów Mazowiecka  ul. 11-go Listopada 5  07-300  Ostrów Mazowiecka   tel. (0 29)7463200, (0 29)7463201, fax. (0 29)7463202
KURSY
,

Archiwum wydarzeń w roku 2009


Do groźnego pożaru doszło w dniu 22 grudnia 2009 r o godz. 1259, na ul. Duboisa w Ostrowi Mazowieckiej. Prawdopodobnie w wyniku wady przewodu kominowego doszło tam do pożaru niezamieszkałego poddasza. Na szczęście mieszkańcom domu nic się nie stało. W akcji gaśniczej brało udział 4 zastępy JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


Do tragicznego pożaru doszło w dniu 18 grudnia 2009 r, na ul. Wileńskiej w Ostrowi Mazowieckiej. W wyniku pożaru drewnianego budynku mieszkalnego zginął 33 letni mężczyzna. W działaniach gaśniczych brało udział 6 zastępów straży pożarnej. Przyczynę powstania pożaru ustala policja.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


W dniu 10 grudnia 2009 roku, na ul. Cmentarnej doszło do nietypowego zdarzenia w usunięcie którego zostały zaangażowane znaczne siły miejscowej straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że na posesji wewnątrz studni, znajduje się koń. Natychmiast przystąpiono do działań ratowniczych, przybyły na miejsce akcji lekarz weterynarii podał zwierzęciu środki uspakajające i wzmacniające. Strażacy ręcznie odkopali studnię do głębokości dwóch kręgów, następnie wykonano uprząż z węża strażackiego a przybyła na miejsce akcji koparka z pogotowia kanalizacyjno- wodociągowego wyciągnęła zwierzę ze studni. Na szczęście koń nie odniósł obrażeń. A wykop po studzience natychmiast zasypano.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


Do nietypowego wypadku doszło w dniu 17 listopada 2009 roku, o godz. 5 20 - na ul. Mazowieckiej w Starym Komorowie. Jadąca od strony Ostrowi, ciężarowa laweta z naczepą wjechała na posesję znajdującą się na zakręcie drogi, uderzyła w drewniany budynek mieszkalny wyrywając jego fragment, następnie lekko uszkodziła stojący nieco dalej budynek murowany. Kierowca ciężarówki został przewieziony do szpitala. Na szczęście nikt z mieszkańców feralnej posesji nie odniósł obrażeń. Przyczynę zdarzenia bada Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Maz. W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy JRG PSP, oraz zastęp OSP Komorowo.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


Do dwóch groźnie wyglądających wypadków doszło w dniu 28 października 2009 r, w godzinach przedpołudniowych. Pierwszy miał miejsce w Ugniewie, gdzie samochód osobowy uderzył w tył stojącego na przystanku autobusu. Kobieta z dzieckiem podróżujący samochodem zostali profilaktycznie przewiezieni do szpitala na obserwację, zaś pasażerowie autobusu zostali zabrani przez podstawiony przez przewoźnika autokar zastępczy. Do drugiego wypadku doszło w Andrzejewie, gdzie samochód osobowy zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, rannego kierowcę również przewieziono do szpitala. W obu przypadkach przyczynę zdarzenia ustala Policja.
Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka

Powrót na górę strony


10 października 2009 r. o godz.2238.  doszło do pożaru opuszczonego budynku wielorodzinnego w Komorowie, na ul. Cegielnianej. W długotrwałej akcji gaśniczej brało udział 5 zastępów PSP, 7 zastępów OSP oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej z JW w Komorowie. Przyczyna powstania pożaru jest ustalana przez Policję.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka

Powrót na górę strony


W dniu 28 września 2009 r, w godzinach porannych doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Lipowej. Przyczynę zdarzenia ustala Policja. Na szczęście w wyniku wypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, choć kierowcy pojazdów oraz podróżujące w jednym z samochodów dziecko, zostali profilaktycznie przewiezieni do szpitala na obserwację. W działaniach ratowniczych brało udział 2 zastępy JRG PSP.Powrót na górę strony


Prawdopodobnie nadmierna prędkość była przyczyną wypadku do którego doszło 10 września 2009 roku, godz. 14 44 - na trasie Ostrów Maz.- Małkinia, w pobliżu Niegowca. Opel Kadet którym jechało dwóch młodych ludzi, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Działania ratownicze były utrudnione ze względu na nietypowe ustawienie pojazdu, który po wypadku znalazł się na boku przy drzewie. Działania straży polegały na wydobyciu z pojazdu obu mężczyzn, przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Na miejscu akcji działały 2 zastępy JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


7 września 2009 roku, godz. 9 49 - Droga krajowa nr. 50, Ostrów Maz.- Brok. Wypadek dwóch samochodów ciężarowych z których jeden zjechał z jezdni, i wpadł do rowu. Na szczęście kierowcy obu pojazdów nie odnieśli obrażeń. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


7 września 2009 roku, godz. 1 49 - Prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w kabinie pojazdu doszło w nocy do pożaru samochodu ciężarowego na ul. Armii Krajowej. Na szczęście szybka interwencja straży pożarnej zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru na całą naczepę pojazdu, która była wypełniona oponami. Do akcji gaśniczej został zadysponowany 1 zastęp JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


4 września 2009 roku, godz. 17 54 - Samochód osobowy Seat Toledo z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Podróżująca samochodem kobieta poniosła śmierć na miejscu. W akcji ratowniczej bały udział 2 zastępy JRG PSP, oraz zastęp OSP Andrzejewo. Ostateczną przyczynę powstania wypadku ustala Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


3 września 2009 roku, godz. 9 11 - Prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej, doszło do pożaru samochodu osobowego w drewnianym garażu. W akcji gaśniczej brało udział 2 zastępy JRG PSP. Ostateczną przyczynę powstania pożaru ustala Policja.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


3 września 2009 roku, godz. 8 17 - trasa K-8, w kierunku Warszawy. Wypadek samochodu osobowego Toyota Hilux. Prawdopodobnie w wyniku wymuszenia pierwszeństwa, przy wyprzedzaniu przez nieustalony samochód osobowy Toyota Hilux została zepchnięta do rowu, i kozłowała. Na szczęście kierowca pojazdu został tylko lekko poszkodowany. Przyczynę powstania wypadku ustala Policja.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


24 sierpnia 2009 roku - obwodnica Ostrowi Mazowieckiej- wyjazd w kierunku Warszawy, godz. 1209. W zderzeniu 2 samochodów osobowych i TIR-a ranne zostały 4 osoby. Po przybyciu na miejsce zdarzenia działania Straży Pożarnej polegały na wydobyciu z jednego z samochodów dwóch osób, w tym jednej przy użyciu narzędzi hydraulicznych i przekazaniu ich obsadom karetek pogotowia ratunkowego. Przyczynę powstania wypadku ustala Policja.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


18 sierpnia 2009 roku - trasa Ostrów Maz.- Łomża, w pobliżu Sulęcina, godz. 1142. Powiatowe Stanowisko Kierowania w Ostrowi Mazowieckiej otrzymało zgłoszenie wypadku na trasie Ostrów Maz.- Łomża. Do działań zadysponowano 3 zastępy JRG PSP. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że samochód osobowy Toyota Avensis z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Kierujący samochodem osobowym został przewieziony do szpitala. Ostateczną przyczynę powstania zdarzenia bada Policja.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


7 sierpnia 2009 roku - Ostrów Mazowiecka, godz. 9 39 . Poważny wypadek na obwodnicy miasta /węzeł Armii Krajowej/. Samochód osobowy marki BMW na fińskich numerach rejestracyjnych, wpadł na barierki oddzielające pasy jezdni przy zjeździe z obwodnicy w kierunku Zambrowa. W samochodzie podróżowała rodzina wracająca z wczasów w Kosowie, do domu w Finlandii. Na szczęście osoby jadące pojazdem nie odniosły poważnych obrażeń, jednak przewieziono je do szpitala na obserwację. W działaniach ratowniczych brało udział 2 zastępy JRG PSP. Przyczynę powstania wypadku bada Policja.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


6 sierpnia 2009 roku - Ostrów Mazowiecka, godz. 14 11. Wypadek ze skutkiem śmiertelnym na obwodnicy miasta /węzeł Różańska/. Kierujący samochodem osobowym marki BMW wypadł z drogi na łuku jezdni i dachował. Kierowca pojazdu zginął na miejscu. Przyczynę powstania wypadku bada Policja. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


3 sierpnia 2009 roku - Ostrów Mazowiecka, o godz. 6 04 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Duboisa. Kierujący samochodem osobowym marki VW Polo prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym samochodem Audi. Ostateczną przyczynę powstania wypadku bada Policja. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


29 lipca 2009 roku - Ostrów Mazowiecka ul. Duboisa. Do groźnego wypadku na tej ulicy doszło o godz. 810 . Kierujący samochodem osobowym marki BMW, na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup trakcji energetycznej. Kierowcę który jechał sam, wydobyto z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Został on natychmiast przewieziony do szpitala. Przyczynę powstania wypadku bada Policja. W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


24 lipca 2009 roku - Ostrów Mazowiecka ul. Mieczkowskiego. Usuwanie połamanych konarów drzewa. W działanich gaśniczych brał udział 1 zastęp JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


21 lipca 2009 roku - Ostrów Mazowiecka ul. Chopina. Pożar samochodu osobowego. W działanich gaśniczych brał udział 1 zastęp JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


20 lipca 2009 roku - Prosiennica, trasa K-8. Prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia za kierownicą, kierowca samochodu ciężarowego na litewskich numerach rejestracyjnych zjechał do rowu i staranował znaki drogowe. Kierowca wyszedł z wypadku bez większych obrażeń. W działaniach ratowniczych brały udział zastępy z JRG Zambrów i Ostrów Maz. oraz OSP Szumowo.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


8 lipca 2009 roku - kolejny wypadek na obwodnicy Ostrowi. Samochód osobowy marki Porsche, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, dachował i wpadł do rowu. Kierowcy pojazdu nic się nie stało. W działaniach ratowniczych brało udział 2 zastępy JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


3 lipca 2009 roku - wypadek na obwodnicy miasta Ostrów Maz. Samochód osobowy marki Audi, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości, wypadł z jezdni i uderzył w słup energetyczny. Kierowcy pojazdu nic się nie stało. W akcji ratowniczej brał udział jeden zastęp JRG PSP.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


16 czewca 2009 r - Wypadek w miejscowości Żebry Kolonia, gm. Nur. Samochód osobowy Ford Fiesta z nieustalonych do tej pory przyczyn zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w drzewo. Na miejscu zginął kierowca pojazdu. W akcji ratowniczej brał udział jeden zastęp OSP Nur i zastęp JRG PSP. Przyczynę powstania wypadku bada Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Maz.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


1 czewca 2009 r - Wypadek w Bieli, na trasie do Małkini. Samochód dostawczy Fiat Dukato, wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Na szczęcie kierowca pojazdu wyszedł z wypadku tylko lekko potłuczony. W akcji ratowniczej brał udział jeden zastęp JRG PSP. Przyczynę powstania wypadku bada Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Maz.Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


30 maja 2009 r - Do dwóch groźnych wypadków doszło na terenie miasta Ostrów Maz. Do pierwszego doszło o godz. 1820w Komorowie na ul. Bociańskiego. Samochód Opel Vektra wpadł do przydrożnego rowu. Osoby jadące autem samodzielnie opuściły pojazd. Działania straży ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia.Do kolejnego wypadku doszło o godz. 2118na ul. Warszawskiej. W tym przypadku samochód osobowy marki Rover wpadł na przydrożne drzewo. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy JRG PSP uwolniły kierowcę i przekazały obsadzie karetki pogotowia. Niestety kierowca zmarł w drodze do szpitala. Przyczyny powstania obu wypadków bada Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


2 maja 2009 r - Wąsewo, ul.Goworowska. Samochód dostawczy Ford Transit wpadł do rowu. Ranne zostały 2 osoby. W akcji ratowniczej brał udział zastęp OSP Wąsewo, oraz zastęp JRG PSP Ostrów Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


Do groźnego pożaru doszło w dniu 25 kwietnia 2009 r , o godz. 130w Trblince UG. Małkinia Górna. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek OSP paliły się pomieszczenia wewnątrz budynku oraz poddasze i dach. Mieszkańcy opuścili budynek samodzielnie. Prawdopodobnie przyczyną pożaru mogło być zapalenie materiałów palnych przy piecu centralnego ogrzewania.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


18 kwietnia 2009 - godz. 1225Wypadek drogowy na trasie do Różana. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych ranna została 1 osoba. Prawdopodobną przyczną wypadku była nieostrożność jednego z kierowców podczas zawracania na trasie. W działanich ratowniczych uczesniczyło 2 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


18 marca 2009 - godz.1445 kolejny w tym dniu wypadek drogowy na trasie Brok - Poręba. Tym razem kierująca samochodem osobowym kobieta, prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości w trudnych warunkach atmosferycznych, straciła kontrolę nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Kierująca pojazdem 27 letnia kobieta zginęła na miejscu. Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi KPP w Ostrowi Mazowieckiej. W akcji ratowniczej brało udział 3 zastępy straży pożarnej, w tym zastęp OSP Brok.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


18 marca 2009 - godz.0739 wypadek drogowy na trasie Brok - Poręba. Samochód ciężarowy na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa jazdy, na bardzo śliskiej jezdni wpadł do rowu i zablokował trasę. Kierowca nie odniósł obrażeń. W akcji ratowniczej brało udział 3 zastępy straży pożarnej, w tym zastęp OSP Brok.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


11 lutego 2009 - godz.1326 do groźnego pożaru doszło w Lubiejewie, na ul. Żale. Wybuchł tam pożar w drewnianym budynku mieszkalnym, zamieszkałym przez 10 osób w tym 4 dzieci. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w przybudówce budynku. Pogorzelcami zajęli się przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W akcji ratowniczo- gaśniczej brały udział 2 zastępy JRG PSP, zastęp OSP Komorowo i JW Komorowo.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


5 lutego 2009 - o godz. 1223 doszło do wypadku drogowy na wiadukcie, przy skrzyżowaniu ul. Różańskiej i Prusa. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych ranna została jedna osoba. Przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców. W działaniach ratowniczych polegających na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia brały udział 2 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


23 stycznia 2009 - o godz. 2255 doszło do pożaru mieszkania w kamienicy przy zbiegu ulic Kolarskiej i Widnichowskiej. W domu będącym własnością osoby prywatnej zamieszkiwało 5 rodzin. Podczas akcji strażacy ewakuowali z jednego z mieszkań dwóch nieprzytomnych mężczyzn. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osoby przebywające w jednym z mieszkań. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi KPP w Ostrowi Maz. W akcji gaśniczej brało udział 2 zastępy JRG PSP, zastęp JW Komorowo oraz OSP Nagoszewka.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony


8 stycznia 2009 r. o godz. 543.  doszło do groźnego pożaru w miejscowości Ołdaki Polonia, gmina Andrzejewo. Prawdopodobnie w wyniku wady piecyka grzewczego tzw. "kozy" doszło do pożaru drewnianego budynku w którym mieszkała starsza kobieta. W działaniach gaśniczych wzięły udział zastępy OSP z Andrzejewa, Czyżewa, Ostróżnego, Zarąb Warchoł i Zarąb Kościelnych a także 4 zastępy JRG PSP Ostrów Maz.

Zdjęcia: Patryk Wojtczuk, Szczepan Mikołajczyk

Powrót na górę stronyprojekt i wykonanie:    st.kpt. Dariusz Zadroga   &   kpt. Rafał Kamiński