KP PSP Ostrów Mazowiecka
KP PSP Ostrów Mazowiecka  ul. 11-go Listopada 5  07-300  Ostrów Mazowiecka   tel. (0 29)7463200, (0 29)7463201, fax. (0 29)7463202

Wybrane interwencje z terenu powiatu ostrowskiego


[05.12.2018 12:23] wypadek na drodze powiatowej relacji Ostrów Mazowiecka - Andrzejewo w miejscowości Nieskórz.
Kierująca samochodem BMW, jadąca od strony Andrzejewa w kierunku Ostrowi Maz. zjechała na przeciwległy pas ruchu, otarła swój pojazd o jadący z naprzeciwka Nissan Qashqai, a następnie zderzyła się czołowo z jadącym od strony Ostrowi Maz. samochodem ciężarowym. Na skutek zderzenia doszło do pożaru BMW, w którym uwięziona była kierująca pojazdem. Świadkowie zdarzenia próbowali ugasić pożar gaśnicami, jednak ogień rozprzestrzeniał się zbyt gwałtownie. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła kierująca samochodem marki BMW.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru za pomocą piany gaśniczej oraz wykonaniu dostępu do kierującej pojazdem BMW za pomocą narzędzi hydraulicznych.
W działach uczestniczyły 6 zastępów, 22 strażaków.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


[02.12.2018 18:47] pożar budynku mieszkalnego w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Żwirowej.
W chwili przybycia straży pożarnej ogniem objęte było poddasze oraz pomieszczenie gospodarcze. Mieszkańcy samodzielnie opuścili obiekt.
Działania straży polegały na podaniu prądów wody na palący się obiekt oraz prowadzeniu niezbędnych prac rozbiórkowych. Budynek oddymiono oraz sprowadzono kamerą termowizyjną pod kątem obecności zarzewi ognia.
W działach uczestniczyło 6 zastępów, 18 strażaków.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


[30.11.2018 11:06] pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Kiełczewie przy ul. Wspólnej.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca na paliwo stałe, sprawdzeniu przewodu kominowego oraz wszystkich pomieszczeń bezpośrednio przylegających do niego pod kątem ewentualnego rozszczelnienia przy użyciu kamery termowizyjnej, strąceniu palącej się sadzy przy użyciu piasku i wyniesieniu na zewnątrz obiektu.
W działaniach uczestniczyły 3 zastępy, 11 strażaków.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


[25.11.2018 22.25] pożar samochodu osobowego przy ul. Orzeszkowej w Ostrowi Mazowieckiej.
Pożarem objęta była tylna część pojazdu marki Audi A4. Przed przybyciem zastępu straży próbę gaszenia pojazdu przy użyciu gaśnicy podjął jeden ze świadków zdarzenia.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca, podaniu piany gaśniczej na palący się samochód oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe.
W działaniach uczestniczyły 1 zastęp, 5 strażaków.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


[25.11.2018 8:38] wypadek w Ostrowi Mazowieckiej na ul. Dubois. Kierująca samochodem osobowym straciła panowanie nad pojazdem i na łuku drogi uderzył w słup energetyczny. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w przetransportowaniu poszkodowanej do karetki oraz neutralizacji wyciekłych z pojazdu płynów eksploatacyjnych.
W działaniach uczestniczyły 2 zastępy, 8 strażaków.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


[17.11.2018 20:40] wypadek na drodze powiatowej Gniazdowo - St. Lubotyń (gm. St. Lubotyń). Z nieustalonych przyczyn samochód osobowy VW Passat zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Samochodem podróżował 32-letni mężczyzna.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu kierowcy uwięzionego w pojeździe. Strażacy niezwłocznie podjęli czynności resuscytacyjne, kontynuowane przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.
Niestety pomimo starań służb ratowniczych mężczyzny nie udało się uratować.
W działaniach uczestniczyły 4 zastępy, 15 strażaków. W chwili obecnej ruch na drodze odbywa się wahadłowo.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


[15.11.2018 7:44] pożar instalacji elektrycznej w budynku MOPS w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Warchalskiego. 8 osób ewakuowało się z budynku samodzielnie, brak poszkodowanych.
Pożarem objęta była lampa oświetleniowa znajdująca się w korytarzu na parterze obiektu. Przed przybyciem zastępów straży próbę ugaszenia lampy podjął pracownik przy pomocy gaśnicy proszkowej.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oddymieniu obiektu przy pomocy wentylatora osiowego, sprawdzeniu miernikiem wielogazowym wszystkich pomieszczeń pod kątem obecności tlenku węgla.
W działaniach uczestniczy 4 zastępy, 15 strażaków.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 6 listopada 2018 r. o godz. 11:21 na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej (trasa S8) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych, dwóch samochodów dostawczych, samochodu osobowego oraz radiowozu.
W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitala przez Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania straży polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz przekazanie ich Zespołom Ratownictwa Medycznego.
Podczas prowadzenia działań ruch na trasie S8 był zablokowany w kierunku Warszawy.
W działaniach uczestniczyło 4 zastęp straży pożarnej, 15 strażaków, zespoły PRM oraz Policja.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 4 listopada 2018 r. o godz. 1:40 doszło do pożaru drewnianej stodoły w miejscowości Nur.
W momencie przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej budynek był w całości objęty pożarem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w celu ugaszenia pożaru oraz w obronie sąsiedniego budynku gospodarczego.
W wyniku pożaru całkowicie spłonęła stodoła oraz opaleniu uległ szczyt sąsiedniego budynku, nikt nie odniósł obrażeń. Działania gaśnicze trwały ponad dwie godziny.
W działaniach uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz, 2 zastępy OSP Nur, zastęp OSP Boguty-Pianki oraz zastęp OSP Kramkowo Lipskie. W sumie 25 strażaków.

Zdjęcia: OSP Nur


Powrót na górę strony


W dniu 23 października 2018 r. o godz. 13:07 na drodze wojewódzkiej nr 677 doszło do wypadku komunikacyjnego.
W zdarzeniu udział brały: samochód ciężarowy marki Volvo oraz samochody osobowe Seat Alhambra, Avensis oraz Lexus ES.
W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało pięć osób.
Działania straży polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz lądowiska śmigłowca LPR, uwolnieniu jednej z pasażerek przy pomocy narzędzi hydraulicznych, pomocy w transporcie poszkodowanych do karetek pogotowia, odłączeniu akumulatorów oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych wyciekających z uszkodzonych pojazdów.
Podczas prowadzenia działań ruch na trasie DW677 był całkowicie zablokowany, Policja zorganizowała objazdy.
W działaniach uczestniczyło 5 zastęp straży pożarnej, 16 strażaków oraz 5 zespołów PRM i 2 partole Policji.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


Według statystyk na dzień 24 kwietnia, w 2018 roku straż pożarna wyjeżdżała do pożarów traw na terenie powiatu ostrowskiego 90 razy.
W wyniku pożarów spłonęły tereny o łącznej powierzchni ponad 28,89 hektara.
Do działań gaśniczych zużyto w sumie 448 500 litrów wody (część pożarów zagaszono za pomocą tłumic).
Czas działań mających na celu neutralizację zagrożeń związanych z pożarami traw szacuje się na ok. 4147 minuty.
We wszystkich działaniach brało udział łącznie 836 strażaków.


Powrót na górę strony


W dniu 27 marca 2018 r. na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Zwycięstwa w Ostrowi Mazowieckiej doszło do kolizji 3 samochodów osobowych.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, uprzątnięciu pozostałości powypadkowych oraz udzieleniu wsparcia psychicznego uczestnikom zdarzenia.
Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał troje uczestników zdarzenia. Żadna z osób nie wymagała hospitalizacji.
W działaniach uczestniczyły: 3 zastęp JRG Ostrów Maz. w sumie 9 strażaków.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 19 marca 2018 r. na drodze wojewódzkiej nr 627 w Małkini Górnej doszło do pożaru przyczepy samochodu ciężarowego, przewożącego workowany węgiel drzewny.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz padaniu prądów piany gaśniczej na palącą się przyczepę.
W trakcie działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.
W działaniach uczestniczyły: 1 zastęp JRG Ostrów Maz. oraz 2 zastępy OSP Małkinia Górna, w sumie 15 strażaków.

Zdjęcia: OSP Małkinia Górna


Powrót na górę strony


W dniu 13 marca 2018 r. na drodze powiatowej w miejscowości Ugniewo doszło do wypadku z udziałem jednego samochodu osobowego.
Na skutek zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące pojazdem.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu jednej z osób poszkodowanych z rozbitego pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych, pomocy Zespołom Ratownictwa Medycznego w transporcie poszkodowanych do karetek.
W trakcie prowadzonych działań droga powiatowa była całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.
W działaniach udział wzięły: 3 zastępy JRG Ostrów Maz. oraz zastęp OSP Nieskórz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


6 stycznia o godz. 7.38 na drodze wojewódzkiej nr 677 w miejscowości Gniazdowo (gm. Stary Lubotyń) doszło do dachowania samochodu osobowego marki Audi A4.
Samochodem podróżowały cztery osoby, które samodzielnie opuściły pojazd. Na skutek zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, które zostały przekazane pod opiekę przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego.
Działania prowadziły 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz 1 zastęp OSP Stary Lubotyń, w sumie 14 strażaków.


Powrót na górę strony


1 stycznia o godz. 15.54 na drodze wojewódzkiej nr 627 w Niegowcu (gm. Małkinia Górna) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
Na skutek zderzenia czołowego samochodu VW Golf i Peugeot 807 poszkodowanych zostało 9 osób.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu zakleszczonego kierowcy samochodu VW Golf przy pomocy narzędzi hydraulicznych, pomocy Zespołom Ratownictwa Medycznego w udzielaniu pomocy medycznej poszkodowanym oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych wściekłych z pojazdów.
Ponadto zastęp OSP Małkinia Górna zabezpieczał lądowania śmigłowca LPR, który zabrał jedną z osób poszkodowanych w wypadku.
W trakcie prowadzonych działań droga wojewódzka nr 627 była zablokowana w obu kierunkach.
Działania prowadziły 3 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz 1 zastęp OSP Małkinia Górna, w sumie 16 strażaków.


Powrót na górę stronyprojekt i wykonanie:    st.kpt. Dariusz Zadroga   &   kpt. Rafał Kamiński