KP PSP Ostrów Mazowiecka
KP PSP Ostrów Mazowiecka  ul. 11-go Listopada 5  07-300  Ostrów Mazowiecka   tel. (0 29)7463200, (0 29)7463201, fax. (0 29)7463202
KURSY
,

Wybrane interwencje z terenu powiatu ostrowskiego w roku 2011


Bardzo pracowicie rozpoczął się dzień 8 listopada 2011 r, dla ostrowskich strażaków, o godz. 017zgłoszono pożar stodoły w miejscowości Budziszewo, gm. Zaręby Kościelne. W gaszeniu obiektu brało udział 3 zastępy PSP oraz 10 zastępów OSP /łącznie 59 strażaków/ zaś o godz. 334doszło również do pożaru stodoły drewnianej, tym razem w miejscowości Nieskórz. Do ugaszenia tego pożaru zadysponowano 2 zastępy PSP i 4 zastępy OSP /łącznie 25 strażaków/. W trakcie działań ratowniczo - gaśniczych lekkich obrażeń głowy doznał jeden ze strażaków OSP. Przyczyny powstania obu pożarów ustala KP Policji w Ostrowi Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


11 października 2011 r, o godz. 1330 doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu dróg powiatowych Ostrów Mazowiecka - Andrzejewo, Nieskórz - Jasienica. W wyniku zderzenia samochodu osobowego marki Honda Civic z autocysterną do przewozu mleka, ranna została 1 osoba /kierowca samochodu osobowego/. Okoliczności w jakich doszło do wypadku, badają policjanci KPP w Ostrowi Maz. W działaniach ratowniczych związanych z zabezpieczeniem miejsca wypadku, uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


1 października 2011 r, około godz. 1400 doszło do wypadku drogowego na drodze Ostrów Mazowiecka - Małkinia G. Prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości, kierujący samochodem audi 80 stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w drzewo. Ciężko ranny kierowca został przewieziony do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp OSP Małkinia oraz JRG PSP Ostrów Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 30 września 2011 r. ok. godz. 900 PSK w Ostrowi Maz. otrzymało zgłoszenie o zadymieniu w pomieszczeniach piwnicznych Gimnazjum Publicznego w Małkini. Do akcji zostały zadysponowane zastępy gaśnicze z Ostrowi Mazowieckiej oraz zastępy OSP Małkinia Górna. Po przybyciu na miejsce zdarzenia uczniowie szkoły byli już ewakuowani na zewnątrz przez nauczycieli. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania udało się ustalić że przyczyną "zadymienia" było uruchomienie 6 kg. gaśnicy proszkowej. Jednak kilku uczniów którzy przebywali w pobliżu zdarzenia, i nawdychało się proszku i gazu z gaśnicy zostało natychmiast przewiezionych do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej na obserwację.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 29 września 2011 o godz. 746 doszło do wypadku drogowego w okolicy wsi Stok, na trasie do Ostrołęki. Z nieustalonych przyczyn kierujący samochodem osobowym m-ki VW Passat stracił kontrolę nad pojazdem i dachował. Ranny został przewieziony do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 3 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 28 września około godz. 1400 zgłoszono pożar poddasza budynku mieszkalnego, na ul. Orzeszkowej. Na miejsce pożaru zostały zadysponowane dwa zastępy gaśnicze JRG PSP. Po przybyciu na miejsce pożaru stwierdzono, że z włazu dachowego i spod okapu poddasza wydobywa się dym. Jak się okazało zarzewie ognia, znajdowało się w jednym z pomieszczeń na poddaszu. Jednocześnie z prowadzeniem działań gaśniczych udzielono pomocy przedmedycznej mieszkańcowi budynku, który podtruł się dymem.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 21 września 2011 r. o godz. 1036 doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Dąbrowa, w pobliżu Andrzejewa. Z nieustalonych do tej pory przyczyn samochód osobowy marki Opel Vectra zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Niestety kierujący pojazdem zginął na miejscu. W działaniach ratowniczych uczestniczyły zastępy OSP Andrzejewo, OSP Zaręby Kość. oraz dwa zastęp JRG PSP Ostrów Maz. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn zdarzenia prowadzi Policja.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 14 września 2011 r. o godz. 839 doszło do groźnego zderzenia samochodu osobowego marki VW Passat z ciężarówką przewożącą dłużycę. W wyniku zderzenia rannych zostało 5 osób, które zostały przewiezione do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 50, w miejscowości Sielc. Przyczynę powstania zdarzenia ustalają policjanci KPP Ostrów Maz. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp JRG PSP, oraz zastęp JW Komorowo.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 6 września 2011 r. o godz. 1123 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Seat Ibiza i pojazdu technicznego pomocy drogowej. Do zderzenia doszło w miejscowości Chmielewo, gm. Zaręby Kościelne. W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby, okoliczności w jakich doszło do tego nieszczęśliwego zdarzenia ustala Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 16 sierpnia 2011 r. o godz. 954 doszło do groźnego wypadku drogowego w miejscowości Godlewo Wielkie, gm. Nur na drodze wojewódzkiej nr 63. W wyniku zderzenia dwóch samochodów ciężarowych, ranny został kierujący jednym z pojazdów. Na miejscu zdarzenia działały zastępy OSP z Nura i Małkini oraz 3 zastępy JRG z Ostrowi Maz. Okoliczności w jakich doszło do zdarzenia ustala Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 12 sierpnia 2011 r. o godz. 2110 doszło do tragicznego wypadku drogowego na trasie k-8, na wysokości wsi Budy Grudzie. W wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego z TIR-em, ciężko ranny został kierowca samochodu osobowego, który zmarł po przewiezieniu do szpitala. Przyczyną wypadku była prawdopodobnie nadmierna prędkość i niezachowanie należytej ostrożności przy wyprzedzaniu przez kierującego samochodem osobowym. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniach 20 i 21 lipca 2011 r. na terenie powiatu ostrowskiego, straż pożarna odnotowała 60 zdarzeń związanych z wichurą i opadami deszczu. Do najtrudniejszej sytuacji doszło na terenie miasta i gminy Brok, gdzie ucierpiały ośrodki wczasowe i budynki mieszkalne. Większość interwencji była jednak związana z usuwaniem z dróg i posesji powalonych w wyniku wichury drzew. W działaniach ratowniczych na terenie powiatu było zaangażowanych 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 19 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej, w sumie ponad 100 strażaków.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 4 lipca 2011 r. o godz. 805 doszło do groźnego wypadku drogowego w Dybkach, na trasie k-8. W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, ciężko ranna została pasażerka jednego z nich. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej wydobyły ją z pojazdu, przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Przyczyną zdarzenia był prawdopodobnie, nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania przez kierującego jednym z pojazdów. Do działań ratowniczych zadysponowano 3 zastępy JRG Ostrów Maz. oraz zastęp OSP Nagoszewka.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


Do kolejnego, bardzo groźnego wypadku doszło w dniu 8 czerwca br. o godz. 12.34, na drodze krajowej nr 60, na wysokości wsi Zastawie. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy i dwa samochody ciężarowe. W tym chłodnia i laweta przewożąca maszynę drogową. Przyczyną zdarzenia był prawdopodobnie nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania. Ciężko ranną kobietę kierującą samochodem osobowym przewieziono do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp OSP Wąsewo i 3 zastępy JRG PSP Ostrów Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 7 czerwca br. o godz. 13.32, na trasie do Różana doszło do bardzo groźnego wypadku drogowego. Prawdopodobnie w wyniku błędnie przeprowadzonego manewru wyprzedzania, doszło tam do zderzenia samochodu osobowego VW Golf z ciężarówką. Ciężko rannego kierowcę samochodu osobowego przewieziono do szpitala. Trasa nr. 60 została całkowicie zablokowana. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 3 zastępy JRG PSP i zastęp WSP Komorowo.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 2 czerwca br. o godz. 16.04, w Ugniewie Skałach doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Prawdopodobnie w wyniku zasłabnięcia, kierujący samochodem Audi, 47 letni- mieszkaniec Jasienicy. Zjechał do rowu i uderzył w drzewo. W działanich ratowniczych uczestniczyły 3 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 18 maja br. o godz. 11.49, na trasie S-8 na wysokości wsi Guty Bujno, doszło do groźnego karambolu w którym uczestniczyły 3 samochody osobowe i 1 dostawczy. Przyczyną wypadku było prawdopodobnie zjechanie na lewą stronę jezdni przez jeden z samochodów osobowych. W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby. W działanich ratowniczych uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 19 kwietnia br. o godz. 13.47 doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalno-gospodarczego, we wsi Podborze. Do działań zostały zadysponowane dwa zastępy gaśnicze JRG PSP Ostrów Maz. i zastęp OSP Kalinowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży zastano cały budynek objęty ogniem. Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt, oraz dwóch w obronie sąsiednich budynków. Przyczyną pożaru była prawdopodobnie wada piecyka węglowego.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 10 kwietnia br. o godz. 18.30 jeden zastęp JRG PSP Ostrów Maz., usuwał pochyły świerk rosnący, na terenie placu przy kościele garnizonowym w Komorowie. Drzewo po ostatnich silnych wiatrach, znacznie odchyliło się od pionu stwarzając realne zagrożenie runięciem na ziemię.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 7 kwietnia br. o godz. 8.58 doszło do wypadku drogowego na trasie łomżyńskiej, w miejscowości Rogowo Folwark. Samochód ciężarowy na litewskich numerach rejestracyjnych zjechał do rowu i uszkodził zbiornik paliwa. W działaniach ratowniczych związanych z zabezpieczeniem miejsca zdarzania uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP. Utrudnienia w ruchu trwały ponad 3 godziny.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 11 marca br. o godz. 12.58 doszło do wypadku drogowego w pobliżu miejscowości Brok, na trasie z Ostrowi Maz. Przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie najechanie przez samochód ciężarowy, na terenówkę należącą do Nadleśnictwa Ostrów Maz. Kierujący samochodem terenowym nie odniósł obrażeń. W likwidacji skutków zderzenia brało udział 2 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 10 marca br. o godz.07.52 doszło do karambolu 7 pojazdów na drodze wojewódzkiej 694. Zdarzenie miało miejsce na wysokości miejscowości Glina, gm. Małkinia Górna. Na szczęście w zdarzeniu ucierpiały wyłącznie samochody. W działaniach uczestniczył zastęp OSP Małkinia Górna oraz 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. Przyczynę powstania karambolu ustala Komenda Powiatowa Policji.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 2 marca br. o godz. 16.41 doszło do wypadku drogowego miejscowości Gąsiorowo, gm. Zaręby Kość. Prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości kierujący samochodem VW Vento, stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w drzewo. Ranne ostały dwie osoby jadące pojazdem. Straż pożarna uwolniła kierowcę zablokowanego w pojeździe za pomocą narzędzi hydraulicznych. W działaniach uczestniczył zastęp OSP Zaręby Kość. oraz zastęp JRG PSP Ostrów Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 3 lutego br. o godz. 13.33 doszło do wypadku drogowego w Małkini, na ul. Nurskiej. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych ranne zostały dwie osoby. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie należytej ostrożności przy skręcie w lewo. W działaniach ratowniczych uczestniczyły zastępy straży z JRG Ostrów Maz. i OSP Małkinia.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 2 lutego br. o godz. 12.47 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Gąsiorowo, gm. Zaręby Kościelne. Prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości w stosunku do warunków panujących na drodze. Samochód osobowy wpadł w poślizg i wylądował w głębokim rowie. Rannego kierowcę przewieziono do szpitala. W akcji ratowniczej uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Zaręby Kościelne.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 31 stycznia br. o godz. 14.28 doszło do wypadku drogowego w Sielcu, na drodze nr 60. Kierujący samochodem osobowym, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjachał poza nią, ścinając słup telefoniczny i dachując. Ranna została 1 osoba. W akcji ratowniczej uczestniczył 1 zastęp JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 25 stycznia br. o godz. 13.46 doszło do wypadku drogowego na trasie S-8, na wysokości miejscowości Przyjmy k. Poręby. Samochód osobowy prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na jezdni. Wpadł do rowu i dachował. Osoby podróżujące pojazdem opuściły go o własnych siłach. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp JRG PSP oraz zastęp OSP Nagoszewka.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 19 stycznia br. o godz. 7.17 doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego na ul. Piłata w Ostrowi Mazowieckiej. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono że pali się w jednym z pomieszczeń od strony podwórka. W chwili wybuchu pożaru nikogo nie było w domu. Po podaniu jednego prądu wody i przeprowadzeniu niezbędnych prac rozbiórkowych pożar został opanowany. Po przeszukaniu i oddymieniu pomieszczeń akcję zakończono. Przyczyną wybuchu pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. W działaniach gaśniczych uczestniczyły 3 zastępy JRG PSP Ostrów Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę strony


W dniu 12 stycznia br. o godz. 14.38 doszło do wypadku drogowego w Nieskórzu gm. Ostrów Maz. Samochód osobowy m-ki Nissan, zderzył się z samochodem osobowym m-ki Opel Astra. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp JRG PSP Ostrów Maz. i OSP Małkinia Górna.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę stronyprojekt i wykonanie:    st.kpt. Dariusz Zadroga   &   kpt. Rafał Kamiński