KP PSP Ostrów Mazowiecka
KP PSP Ostrów Mazowiecka  ul. 11-go Listopada 5  07-300  Ostrów Mazowiecka   tel. (0 29)7463200, (0 29)7463201, fax. (0 29)7463202
KURSY
,

Wybrane interwencje z terenu powiatu ostrowskiego w roku 2012


W dniu 27 grudnia 2012 r. o godz. 18.45 doszło do wypadku drogowego w Broku. Prawdopodobnie w wyniku awarii łożyska przejazdu, doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Jedna osoba została ranna. W działaniach gasniczych uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Brok.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 23 października br. o godz. 6.30 doszło do wypadku drogowego w Kalinowie gm. Ostrów Maz. Z nieustalonych na tą chwilę przyczyn kierujący samochodem osobowym Renault Scenic zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący został uwolniony z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych a następnie przekazany obsadzie karetki pogotowia. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Nieskórz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


Do groźnego wypadku drogowego doszło w dniu 22 października br.o godz. 14.23 na drodze z Ostrowi Mazowieckiej do Małkini Górnej. W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, ciężko ranni zostali ich kierowcy. Obie osoby kierujące pojazdami zostały uwolnione z pojazdów przy pomocy narzędzi hydraulicznych i odwiezione do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 2 zastępy OSP Małkinia Górna i 2 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 13 sierpnia 2012 r. o godz. 2314 na ul. Armii Krajowej w Ostrowi Mazowieckiej, miał miejsce pożar dwóch blaszanych garaży, wewnątrz których znajdowały się samochody osobowe. Okoliczności w jakich doszło do wybuchu pożaru bada ostrowska policja. W działaniach gaśniczych uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP Ostrów Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 13 sierpnia 2012 r. o godz. 1924, doszło do wypadku drogowego, w Nurze na ul. Drohiczyńskiej. Kierujący samochodem osobowym VW Passat, z nieustalonych na tą chwilę przyczyn, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Ranne zostały dwie osoby, w tym dziecko które jechały samochodem. W działaniach ratowniczych polegających m.in. na uwolnieniu kierowcy, uczestniczyły zastępy z OSP Nur, OSP Małkinia Górna oraz zastęp JRG PSP Ostrów Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


Do dużego pożaru stodoło-obory doszło w dniu 12 sierpnia 2012 r. o godz. 1315 w miejscowości Świerże-Kiełcze, na terenie gminy Zaręby Kościelne. Po przybyciu na miejsce pożaru jednostek straży, ogniem objęta była stodoła oraz poddasze przylegającej do niej obory. Na szczęście gospodarze zdołali ewakuować inwentarz /50 krów oraz 12 tuczników/ który znajdował się w oborze. Przyczyny powstania pożaru są ustalane przez ostrowską policję. W działaniach gaśniczych brało udział 2 zastępy OSP Zaręby Kościelne, 2 zastępy OSP Andrzejewo, OSP Chmielewo, OSP Nieskórz, OSP Małkinia Górna, OSP Nur, OSP Boguty Pianki, OSP Świerże Kończany oraz zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 10 sierpnia 2012 r. o godz. 1211, doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulic Widnichowskiej i Warchalskiego w Ostrowi Mazowieckiej. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z busem, ranne zostały 3 osoby podróżujące osobowym Fiatem Tipo. Okoliczności w jakich doszło do wypadku bada ostrowska policja. W działanich ratowniczych brał udział 1 zastęp JRG PSP oraz zastęp WSP Komorowo.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


Do groźnego wypadku drogowego doszło w dniu 1 sierpnia 2012 r o godz. 1540w Kalinowie gm. Ostrów Maz. Kierujący samochodem osobowym Opel Vectra stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku ranne zostały 3 osoby. W działanich ratowiczych uczestniczyły 2 zastępy PSP z Ostrowi Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


Do groźnego pożaru na terenie miasta doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2012 r. Straż pożarna o godz. 2150, otrzymała zgłoszenie pożaru drewnianego budynku mieszkalnego, na ul. 3-go maja. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów gaśniczych, płomieniami objęta była część budynku oraz jego poddasze. Lokatorom udało się opuścić mieszkania jeszcze przed przybyciem straży, administracja TBS zapewniła im lokale zastępcze. W akcji ratowniczej uczestniczyło 4 zastępy PSP, zastępy OSP z Komorowa, Nagoszewki, Zarąb Kościelnych, Broku, Małkini Górnej, Jasienicy, Nieskórza oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej z Komorowa. Przyczynę powstania pożaru ustala Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 2 lipca 2012 r. o godz. 1117 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Budy Grudzie, na krajowej 8. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu. Ze względu na to że samochód ciężarowy znajdował się na środku jezdni, trasa k-8 została na kilka godzin całkowicie zablokowana. Ze strony straży pożarnej w działaniach ratowniczych brało udział 3 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 11 czerwca 2012 r. o godz. 730 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Jelenie, na drodze prowadzącej do Ostrołęki. Kierowca podróżujący samochodem osobowym marki Opel Vectra uderzył w tył VW Passata ciągnącego przyczepkę, w wyniku czego zapalił się. Pożar ugaszono przy pomocy gaśnic przed przybyciem straży pożarnej. W wyniku wypadku nikt nie odniósł obrażeń. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brał udział jeden zastęp JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


Do groźnego wypadku doszło w dniu 22 maja 2012 r. o godz. 948 na przejeździe kolejowym w Trynosach gm. Wąsewo. Z nieustalonych do tej pory przyczyn samochód osobowy wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy i zderzył się maszyną kolejową służącą do ubijania nasypów kolejowych tzw. platerem. Podróżującą samochodem osobowym kobietę strażacy uwolnili z pojazdu przy pomocą narzędzi hydraulicznych. Ranna została przewieziona do szpitala w Ostrowi Maz. W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 4 maja 2012 r. doszło do tragicznego w skutkach wypadku w okolicach miejscowości Gniazdowo, na trasie Ostrów Mazowiecka - Łomża. O godzinie 329miało miejsce czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych. W jego wyniku śmierć na miejscu poniosły 3 osoby, natomiast 2 osoby ranne przewieziono do szpitali w Łomży i Ostrowi Mazowieckiej. Okoliczności w jakich doszło do wypadku badają policjanci z KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W nocy z 13 na 14 kwietnia 2012 r doszło do pożaru budynku mieszkalnego, na ul. Wileńskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Po przybyciu na miejsce pożaru pierwszych zastępów straży, paliła się część drewnianego budynku mieszkalnego oraz jego poddasze. Osoby zamieszkujące w budynku znajdowały się już na zewnątrz obiektu. Do działań ratowniczo-gaśniczych zadysponowano 4 zastępy JRG PSP, zastęp OSP Komorowo, zastęp JW Komorowo oraz zastęp OSP Nagoszewka.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 27 marca 2012 r o godz. 1314doszło do pożaru stodoły oraz trawy w jej pobliżu w miejscowości Boguty Pianki, przy ul. Jana Pawła II. Po przybyciu na miejsce pożaru pierwszych zastępów straży, pożarem objęta była stodoła drewniana pokryta eternitem. Bezpieśrednio zagrożone były zabudowania gospodarcze sąsiedniej posesji. W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły zastępy OSP Boguty Pianki, OSP Nur, OSP Małkinia Górna, OSP Kramkowo Lipskie oraz zastęp JRG PSP Ostrów Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 21 marca 2012 r o godz. 1030doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Ugniewie gm. Ostrów Maz. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej paliło się w jednym z pomieszczeń murowanego budynku mieszkalnego. Właściciel budynku z poparzeniami klatki piersiowej został przewieziony przez karetkę do szpitala. W działaniach gaśniczych uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP i zastęp WSP Komorowo.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 15 marca 2012 r o godz. 1344 doszło do wypadku drogowego na obwodnicy miasta, w pobliżu ul. Różańskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży, samochód ciężarowy przewożący półtusze zwierzęce leżał na lewym boku, blokując jeden pas ruchu na obwodnicy. Z jednego ze zbiorników w niewielkich ilościach wyciekało paliwo. Kierowca pojazdu nie odniósł obrażeń, w działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 5 marca 2012 r o godz. 1417doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego w Ostrowi Maz. na ul. 3-go Maja. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęte były pomieszczenia wewnątrz budynku. Bezpośrednio do tego budynku przylegał inny budynek mieszkalny. Mieszkaniec budynku, który próbował gasić pożar doznał lekkich oparzeń i został zabrany do szpitala przez zespół Pogotowia Ratunkowego. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 3 prądów gaśniczych w natarciu, pootwieraniu pomieszczeń w celu ugaszenia zarzewi pożaru oraz ich sprawdzeniu. W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyło 4 zastępy JRG PSP, 3 zastępy OSP oraz zastęp WSP Komorowo. Przyczyny powstania pożaru ustala KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 28 lutego 2012 r. o godz. 15.34 straż pożarna w Ostrowi Maz. została zaalarmowana o wypadku do jakiego doszło w Gosterach gm. Czerwin. Na trasie Ostrów Maz - Łomża. Dyżurny PSK zadysponował do zdarzenia 1 zastęp JRG, i poinformował o zdarzenia KM PSP w Ostrołęce, na której terenie doszło do zdarzenia. Po przybyciu na miejsce wypadku zastępów z Ostrowi Maz. i Ostrołęki ustalono że prawdopodobnie doszło do czołowego zdarzenia samochodu osobowego z ciężarówką /lawetą/. Na miejscu zginęła kierująca samochodem osobowym kobieta. Okoliczności w jakich doszło do zdarzenia wyjaśnia policja.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


W dniu 25 lutego 2012 r. doszło do pożaru samochodu osobowego, w Ugniwie gm. Ostrów Maz. Po przybyciu na miejsce pożaru pierwszego zastępu straży, pożarem objęty był cały samochód osobowy. Z relacji właściciela pojazdu wynikało że pożar powstał w komorze silnika i bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały pojazd. Działania Straży polegały na podaniu prądu gaśniczego piany ciężkiej na palący się samochód. W działaniach uczestniczył 1 zastęp JRG PSP.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


Do groźnego pożaru budynku mieszkalnego doszło w Broku na ul. Narutowicza. Zgłoszenie o wybuchu pożaru dotarło do straży pożarnej o godz. 5.47, do działań ratowniczo-gaśniczych zadysponowano 3 zastępy JRG PSP i zastęp OSP Brok. Po przybyciu na miejsce pożaru pierwszych zastępów straży paliły się pomieszczenia gospodarcze i poddasze murowanego budynku mieszkalnego. Nikt nie odniósł obrażeń w wyniku pożaru. Przyczyną powstania zdarzenia mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Zdjęcia: OSP Brok


Powrót na górę strony


Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w dniu 19 lutego br. na krajowej 8, w pobliżu Nowej Osuchowej. O godz. 17.19 straż pożarna otrzymała wezwanie do wypadku drogowego w którym brało udział dwa samochody osobowe i dwie ciężarówki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przystąpiono do uwalniania kierowcy jednego z samochodów osobowych który był uwięziony w pojeździe. Niestety pomimo wysiłków pogotowia ratunkowego, mężczyzny nie udało się uratować. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 3 zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP Nagoszewka. W skutek wypadku trasa została całkowicie zablokowana na kilkadziesiąt minut. Przyczyny powstania zdarzenia bada policja.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Mazowiecka


Powrót na górę strony


4 lutego 2012 r, około godz. 1250w Laskowiźnie gm. Brok, prawdopodobnie w wyniku zamarznięcia płynu w układzie CO, doszło do wybuchu kominka i pożaru. Częściowo została również uszkodzona konstrukcja budynku. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły zastępy OSP z Broku i Nagoszewki, oraz zastęp JRG PSP Ostrów Maz. Szczegółowe okoliczności w jakich doszło do zdarzenia ustala KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: OSP Brok


Powrót na górę strony


31 stycznia 2012 r, około godz. 2043 doszło do groźnego wypadku drogowego w miejscowości Brok. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z maszyną leśną tzw. rębakiem, ranna zotała jedna osoba- kierowca samochodu osobowego. W dziłaniach ratowniczych polegających m.in. na uwolnieniu uwięzionego kierowcy uczestniczył zastęp OSP Brok oraz zastęp JRG PSP Ostrów Maz. Okoliczności w jakich doszło do wypadku ustala KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zdjęcia: OSP Brok


Powrót na górę strony


14 stycznia 2012 r, około godz. 914 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Zawisty Podleśne gm. Małkinia Górna. Zderzyły sie dwa samochody osobowe, Toyota Corolla i VW Polo. Na szczęście w wypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp OSP Małkinia, oraz zastęp JRG PSP Ostrów Maz.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.


Powrót na górę stronyprojekt i wykonanie:    st.kpt. Dariusz Zadroga   &   kpt. Rafał Kamiński