KP PSP Ostrów Mazowiecka
KP PSP Ostrów Mazowiecka  ul. 11-go Listopada 5  07-300  Ostrów Mazowiecka   tel. (0 29)7463200, (0 29)7463201, fax. (0 29)7463202
KURSY
,

Wybrane wydarzenia z terenu powiatu ostrowskiego w roku 2012


W dniu 11 grudnia 2012 r. w siedzibie tut. Komendy Powiatowej odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa przy Komendzie Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej. Po omówieniu spraw bieżących koła, tradycyjnie podzielono się opłatkiem i złożono sobie życzenia. W spotkaniu uczestniczył Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowi Mazowieckiej st. bryg. Józef Warchoł.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


W dniu 10 grudnia 2012 r. na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika odbyła się debata społeczna dotycząca problemów bezpieczeństwa powiatu ostrowskiego. Debata odbyła się pod auspicjami Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Rafała Batkowskiego, Starosty Ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego. Bezpośrednio przed rozpoczęciem debaty straż pożarna dała pokaz swoich możliwości, przy ratownictwie technicznym. Natomiast policjanci zaprezentowali swój sprzęt i wyszkolenie psów służbowych. Udział w pokazach wziął również Ośrodek Szkolenia Kierowców "ALEx" p. Tomasza Gołaszewskiego, który zaprezentował m.in. alkogogle służące do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


W dniu 23 listopada 2012 r na obiektach Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne pk. "Szpital 2012". W ćwiczeniach brały udział siły Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Państwowego Ratownictwa Medycznego.
Założeniem była sytuacja, gdy na oddziale chorób wewnętrznych. Na skutek działań nieznanego mężczyzny, z widocznymi zaburzeniami osobowości, zostaje rozbita butelka z substancją niebezpieczną. Personel oddziału ogłosił alarm, powiadomił służby ratownicze i przystąpił do ewakuacji pacjentów. Po kilkunastu minutach okazało się że mężczyzna który doprowadził do skażenia oddziału uciekł na dach szpitala i grozi że popełni samobójstwo skacząc z dachu.
Organizatorem ćwiczeń było Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, a przebieg działań ratowniczych obserwowali: Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Krzysztof Hoffmann oraz Komendant Powiatowy Policji insp. Andrzej Choromański. W ćwiczeniach został wykorzystany sprzęt służący do pobierania próbek, rozpoznania i likwidacji skażeń chemicznych, a z ramienia straży pożarnej w ćwiczeniach uczestniczyły 3 zastępy JRG PSP oraz zastęp JW Komorowo.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


Tradycją strażaków powiatu ostrowskiego, jest coroczna Msza Święta sprawowana za zmarłych strażaków. W roku bieżącym ta podniosła uroczystość miała miejsce dnia 18 listopada w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w BOGUTACH PIANKACH.
Mszę Świętą za zmarłych funkcjonariuszy PSP i druhów OSP koncelebrował Kapelan Powiatowy Straży Pożarnej ks. kan. Piotr Kapelański.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


Dnia 8 listopada w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej (Ekonomik) odbył się Powiatowy Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej o Puchar Starosty ostrowskiego z okazji obchodów Powiatowego Dnia Niepodległości. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, brali w nim udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego.

wyniki w kategorii gimnazjów
 1. Publiczne Gimnazjum w Jasienicy - 26,5 pkt.
 2. Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej - 25 pkt.
 3. Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Komorowie - 25 pkt.
 4. Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej - 24,5 pkt.
 5. Publiczne Gimnazjum w Bogutach Piankach - 24,5 pkt.
 6. Publiczne Gimnazjum w Wąsewie - 23,5 pkt.
 7. Publiczne Gimnazjum w Nagoszewie - 17,5 pkt.
wyniki w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
 1. Zespół Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej - 26 pkt.
 2. Zespół Szkół CKP im S. Staszica w Małkini Górnej - 24 pkt.
 3. Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej - 23 pkt.
 4. Bursa Szkolna w Ostrowi Mazowieckiej - 20,5 pkt.
 5. Liceum Ogólnokształcące w Ostrowi Mazowieckiej - 20 pkt.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów MazowieckaPowrót na górę strony


W dniu 1 października 2012 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się pożegnanie ze służbą, zasłużonego strażaka tutejszej komendy st. ogn. Marka Karpińskiego. Tradycyjnie w imieniu własnym, kadry tutejszej komendy oraz załogi JRG najlepsze życzenia dla odchodzącego ze służby strażaka w kilku krótkich słowach, przekazał Komendant Powiatowy st. bryg. Krzysztof Hoffmann wraz ze swoim zastępcą st.bryg. Józefem Warchołem.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


W dniu 9 września 2012 r. w kompleksie leśnym, w gminie Małkinia Górna. Odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze p.k. „Małkinia Górna 2012” . Założeniem do ćwiczeń był pozorowany pożar lasu na powierzchni ok. 7 ha, oraz epizod związany z ratownictwem technicznym.
W ćwiczeniach brały udział jednostki OSP z terenu gminy Małkinia Górna, w sumie 10 zastępów bezpośrednio zaangażowanych w realizację założeń. Obserwatorami ćwiczeń byli Wójt Gminy Małkinia Górna, dh Marek Kubaszewski oraz Komendant Powiatowy PSP, st. bryg. Krzysztof Hoffmann oraz strażacy jednostek niezaangażowanych bezpośrednio w działania.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


19 czerwca 2012 r. w Komendzie Głównej PSP odbyły się centralne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”.
W każdej z czterech grup konkursowych Komisja Centralna wyłoniła po trzy najlepsze pod względem artystycznym oraz najbardziej odpowiadające tematowi prace plastyczne. Wyróżniła również dodatkowo cztery osoby. Cieszy tak duże zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką związaną z różnorodną działalnością straży pożarnej oraz świadomością występowania wielu niebezpiecznych zdarzeń w najbliższym otoczeniu.
Z terenu naszego powiatu, w kategorii I tj. wiek 6-8 lat, zajął Kacper PODOLAK, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rząśniku Włościańskim. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, nagrodę w postaci tabletu, oraz pamiątkowy dyplom wręczył Kacprowi Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowi Mazowieckiej st. bryg. Józef Warchoł.
Konkurs ten poszerza wiedzę o bezpieczeństwie, o trudnej i bardzo potrzebnej pracy strażaka; pokazuje, że we współczesnym świecie strażak nie tylko gasi pożary i niesie pomoc, ale także ratuje ludzi poszkodowanych w wypadkach drogowych, podczas klęsk żywiołowych, usuwa skutki katastrof chemicznych i ekologicznych. Pełne wyniki konkursu oraz galeria prac znajdują się na stronie Komendy Głównej PSP.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


W dniu 26 sierpnia 2012 r. na stadionie w Wąsewie zostały rozegrane Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze dla jednostek OSP Gminy Wąsewo. Kolejnośc drużyn po poszczególnych konkurencjach przedsawia się następująco:
Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami
 1. OSP Przyborowie: z wynikiem: 60,08 pkt.
 2. OSP Zastawie: z wynikiem: 63,55 pkt.
 3. OSP Bartosy: z wynikiem: 64,22 pkt.
 4. OSP Brudki Stare: z wynikiem: 66,35 pkt.
 5. OSP Rząśnik Włościański: z wynikiem: 69,43 pkt.
 6. OSP Grądy: z wynikiem: 69,60 pkt.
 7. OSP Wysocze: z wynikiem: 73,60 pkt.
 8. OSP Wąsewo: z wynikiem: 77,90 pkt.
 9. OSP Mokrylas: z wynikiem: 80,32 pkt.

 1. OSP Przyborowie /żeńska/: z wynikiem: 73.93 pkt.
Ćwiczenie bojowe
 1. OSP Bartosy: z wynikiem: 45,80 pkt.
 2. OSP Przyborowie: z wynikiem: 51,30 pkt.
 3. OSP Wąsewo: z wynikiem: 56,60 pkt.
 4. OSP Zastawie: z wynikiem: 57,22 pkt.
 5. OSP Brudki Stare: z wynikiem: 58,80 pkt.
 6. OSP Mokrylas: z wynikiem: 60,90 pkt.
 7. OSP Grądy: z wynikiem: 63,10 pkt.
 8. OSP Wysocze: z wynikiem: 63,45 pkt.
 9. OSP Rząśnik Włościański: z wynikiem: 1997,00 pkt.

 1. OSP Przyborowie /żeńska/: z wynikiem: 63,60 pkt.
Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco
 1. OSP Bartosy: z wynikiem: 110,02 pkt.
 2. OSP Przyborowie: z wynikiem: 111,38 pkt.
 3. OSP Zastawie: z wynikiem: 120,77 pkt.
 4. OSP Brudki Stare: z wynikiem: 125,15 pkt.
 5. OSP Grądy: z wynikiem: 132,70 pkt.
 6. OSP Wąsewo: z wynikiem: 134,50 pkt.
 7. OSP Wysocze: z wynikiem: 137,05 pkt.
 8. OSP Mokrylas: z wynikiem: 141,22 pkt.
 9. OSP Rząśnik Włościański: z wynikiem: 2066,43 pkt.

 1. OSP Przyborowie /żeńska/ z wynikiem 137,53 pkt


Zdjęcia dzięki uprzejmości UG. WąsewoPowrót na górę strony


W dniu 31 lipca 2012 strażacy Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej, pożegnali odchodzącego na emeryturę bryg. Jakuba Pionkowskiego, Naczelnika Wydziału Operacyjno -Szkoleniowego tut. Komendy Powiatowej PSP.W pożegnaniu brał udział Komendant Powiatowy PSP bryg. Krzysztof Hoffmann wraz z kadrą Komendy i załogą JRG.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


W dniu 5 lipca 2012 r. na kompleksie leśnym w okolicy wsi Wiśniewo, odbyły się ćwiczenia pk. "Lasy Wiśniewo 2012". Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Biuro Zarządzani Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego i brały w nich udział wydzielone siły i środki Komendy Powiatowej PSP, Komendy Powiatowej Policji, Powiatowego Lekarza Weterynarii, Nadleśnictwa Wyszków oraz Nadleśnictwa Ostrów Maz. Ćwiczenia były obserwowane przez Starostę Powiatowego dh Zbigniewa Kamińskiego. W ćwiczeniach brały udział zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz zastępy OSP z Małkini Górnej, Nagoszewa, Nagoszewki, Broku, Nowej Osuchowej i Komorowa.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


W dniu 4 lipca 2012 r. w naszej komendzie miała miejsce uroczystość pożegnania ze służbą st. asp. Grzegorza Kubata i st.ogn. Tadeusza Marszała. Życzenia dla emerytów w imieniu własnym, kadry komendy oraz załogi JRG przekazał Komendant Powiatowy st. bryg. Krzysztof Hoffmann.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


W dniu 29 czerwca br. na placu Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczystość z okazji 20 lecia powołania Państwowej Straży Pożarne oraz powiatowego „ Dnia Strażaka 2012 r ”.
Przybyłych licznie gości, na czele z bryg. Janem Osiejem- Z-cą Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego powitał Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Krzysztof Hoffmann. Następnie przystąpiono do wręczania odznaczeń, aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnień - strażakom Państwowej Straży Pożarnej oraz zasłużonym przyjaciołom ruchu strażackiego z terenu powiatu ostrowskiego.
Za długoletnią nienaganną służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Postanowieniem z dnia 18 kwietnia 2012r. odznaczył:
Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę:
 • st. kpt. Wojciecha Podraszkę
 • asp. sztab. Dariusza Majewskiego
 • asp. Sylwestra Krasuskiego
Za wymierny wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej Minister Spraw Wewnętrznych – Postanowieniem - z dnia 9 maja 2012r – nadał– Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”:
 • mł.kpt. Adamowi Klimaszewskiemu
 • st.ogn. Tadeuszowi Marszałowi
 • st.ogn. Dariuszowi Brzostkowi
z okazji 20-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej na wniosek Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowi Mazowieckiej - Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w uznaniu zasług i w podziękowaniu za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej i Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego nadał okolicznościowe medale dla następujących osób:
 • dh Witolda Biegaja
 • dh Waldemara Brzostka
 • dh Eugeniusza Boguckiego
 • mjr rez. Zbigniewa Jeżaka
 • st. bryg. w st. spocz. Zdzisława Jodkowskiego
 • dh Zbigniewa Kamińskiego
 • płk. Ryszarda Kołacza
 • Pani Joanny Kowalczyk
 • st. kpt. w st. spocz. Tomasza Kraszewskiego
 • dh Marka Kubaszewskiego
 • Pana Nadleśniczego Wojciecha Kwiatkowskiego
 • dh Jacka Murawskiego
 • mł. bryg. w st. spocz. Bogusławy Olbryś
 • st. bryg. w st. spocz. Stanisława Olbrysia
 • dh Marka Popko
 • Pana Andrzeja Rasia
 • dh Józefa Rostkowskiego
 • Pana Mieczysława Szymalskiego
 • Pana Nadleśniczego Piotra Uścian-Szaciłowskiego
 • dh Andrzeja Wyszogrodzkiego
 • dh Ryszarda Zakrzewskiego
Dyplomem z okazji 20-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej Komendant Główny oraz Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił strażaków:
 • st.asp. Zbigniewa Baczewskiego,
 • asp.sztab. Jana Delugę,
 • st.ogn. Dariusza Dzierzgowskiego,
 • st.kpt. Lecha Kaję
 • asp.sztab. Andrzeja Kowalewskiego
 • st.asp. Grzegorza Kubata,
 • asp.sztab. Dariusza Mowla
 • st.ogn. Roberta Parysa
 • bryg. Jakuba Pionkowskiego
 • asp.sztab. Marka Przywoźnego
 • kpt. Jerzego Rukata
 • st.ogn. Mariusza Szulborskiego
 • kpt. Dariusza Zadrogę
 • st. kpt. Grzegorza Kamińskiego
 • asp. sztab. Marka Galasa
Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych woj. mazowieckiego za wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu ostrowskiego uchwałą Nr 5/2012 z dnia 6 marca 2012r. wyróżniło:
Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa - druhów:
 • Józefa Marka Jastrzębskiego
 • Waldemara Pęzińskiego

Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa
 • Pana Henryka Falbowskiego
 • p.płk. Mirosława Habę
 • sekc. Adama Kotowskiego
 • ogn. Szczepana Skowrońskiego
 • ogn. Leszka Rudzkiego

Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa
 • Panią Annę Falbowską
 • mł.asp.sztab. Grzegorza Lendzioszka

Kolejnym punktem scenariusza uroczystości było wręczenie aktów nadania wyższych stopni służbowych.
Rozkazem Personalnym nr 46/12 z dnia 23 kwietnia 2012r. . Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadał stopień:
Ogniomistrza - młodszemu ogniomistrzowi:
 • Leszkowi Rudzkiemu
Młodszego ogniomistrza - starszym sekcyjnym
 • Łukaszowi Rukatowi
 • Rafałowi Wujkowi

Starszego sekcyjnego – sekcyjnym:
 • Markowi Gierze,
 • Arkadiuszowi Szczęsnemu

Rozkazem Personalnym nr 1/12 z dnia 30 kwietnia 2012r. . Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi mazowieckiej nadał stopień starszego strażaka – strażakom:
 • Łukaszowi Bukowskiemu,
 • Wojciechowi Konarzewskiemu
 • Piotrowi Skowrońskiemu
W imieniu odznaczonych i awansowanych podziękowania złożył st.kpt. Wojciech Podraszka.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


W dniu 27 maja 2012 r. na boisku szkolnym w Jelonkach, odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP z terenu gminy Ostrów Mazowiecka. W zawodach uczestniczyło 15 drużyn męskich i 1 kobieca. Tradycyjnie zawody obserwował Starosta Ostrowski dh Zbigniew Kamiński oraz organizator zawodów Wójt Gminy Ostrów Maz. dh Waldemar Brzostek. Z ramienia Komendy Powiatowej PSP obecny był Z-ca Komendanta Powiatowego PSP st.bryg. Józef Warchoł. Zawody były sędziowane przez komisję powołaną przez Komendanta Powiatowego PSP, pod przewodnictwem Sędziego Głównego bryg. Jakuba Pionkowskiego.
Kolejność drużyn męskich po rozegraniu dwóch konkurencji przedstawiała się następująco.

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami
 1. Nagoszewka z wynikiem: 59,35 pkt.
 2. Stok z wynikiem: 61,14 pkt.
 3. Nagoszewo z wynikiem: 61,99 pkt.
 4. Nieskórz z wynikiem: 62,63 pkt.
 5. Jelonki z wynikiem: 63,20 pkt.
 6. Jasienica z wynikiem: 64,45 pkt.
 7. Nowa Osuchowa z wynikiem: 67,00 pkt.
 8. Stare Lubiejewo z wynikiem: 68,32 pkt.
 9. Koziki z wynikiem: 70,03 pkt.
 10. Komorowo z wynikiem: 71,12 pkt.
 11. Prosienica z wynikiem: 71,51 pkt.
 12. Kalinowo z wynikiem: 72,33 pkt.
 13. Sielc z wynikiem: 78,00 pkt.
 14. Przyjmy z wynikiem: 78,39 pkt.
 15. Guty Bujno z wynikiem: 80,62 pkt.
Ćwiczenie bojowe
 1. OSP Nagoszewka z wynikiem: 39,20 pkt.
 2. OSP Nagoszewo z wynikiem: 42,30 pkt.
 3. OSP Jasienica z wynikiem: 48,20 pkt.
 4. OSP Stok z wynikiem: 48,70 pkt.
 5. OSP Jelonki z wynikiem: 49,10 pkt.
 6. OSP Nowa Osuchowa z wynikiem: 52,86 pkt.
 7. OSP Prosienica z wynikiem: 53,20 pkt.
 8. OSP Komorowo z wynikiem: 54,68 pkt.
 9. OSP Koziki z wynikiem: 62,10 pkt.
 10. OSP Sielc z wynikiem: 64,20 pkt.
 11. OSP Nieskórz z wynikiem: 71,66 pkt.
 12. OSP Przyjmy z wynikiem: 77,00 pkt.
 13. OSP Stare Lubiejewo z wynikiem: 91,15 pkt.
 14. OSP Kalinowo z wynikiem: nie ukończyło
 15. OSP Guty Bujno z wynikiem: nie ukończyło
Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco
 1. OSP Nagoszewka z wynikiem: 98,55 pkt.
 2. OSP Nagoszewo z wynikiem: 104,29 pkt.
 3. OSP Stok z wynikiem: 109,84 pkt.
 4. OSP Jelonki z wynikiem: 112,30 pkt.
 5. OSP Jasienica z wynikiem: 112,65 pkt.
 6. OSP Nowa Osuchowa z wynikiem: 119,86 pkt.
 7. OSP Prosienica z wynikiem: 124,71 pkt.
 8. OSP Komorowo z wynikiem: 125,80 pkt.
 9. OSP Kozki z wynikiem: 132,13 pkt.
 10. OSP Nieskórz z wynikiem: 134,29 pkt.
 11. OSP Sielc z wynikiem: 142,20 pkt.
 12. OSP Przyjmy z wynikiem: 155,39 pkt.
 13. OSP Stare Lubiejewo z wynikiem: 159,47 pkt.
 14. OSP Kalinowo z wynikiem: 999,99 pkt.
 15. OSP Guty Bujno z wynikiem: 999,99 pkt.

Drużyna kobieca nie ukończyła konkurencji ćwiczenie bojowe i nie była klasyfikowana.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


W dniu 26 maja 2012 r. w naszej Komendzie miało miejsce kolejne radosne wydarzenie, w sakramentalny związek małżeński wstąpił nasz kolega st.str. Wojciech Konarzewski który związał się przysięgą małżeńską z Anną Kuczyńską. Uroczystość zaślubin miała miejsce w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach, powiat wysokomazowiecki. Wesele odbyło się zaś na sali bankietowej "Marysieńka" w Sokołach. Młodej Parze na ich nowej drodze życia życzymy wszystkiego najlepszego.


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


W dniu 5 maja 2012 r. w sakramentalny związek małżeński wstąpił nasz kolega mł. kpt. Rafał Kamiński. Uroczystość zaślubin miała miejsce w kościele pw. św. Rocha w Jasienicy. Mszę świętą odprawił i homilię wygłosił Kapelan Powiatowy Straży Pożarnej ks. kan. Piotr Kapelański. Po zakończeniu uroczystości zaślubin goście weselni przejechali do Broku, gdzie w ośrodku Binduga odbyło się wesele. Wiara, nadzieja, miłość: niech te trzy cnoty towarzyszą Rafałowi i Ewie na ich nowej drodze życia, niech szczęśliwości promyczek złoty przyświeca Młodej Parze jak najdłużej!


Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


W dniu 14 kwietnia 2012 r. na terenie Zespołu Szkół Nr 1 przy ul. Rubinkowskiego w Ostrowi Mazowieckiej. Odbyły sie Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". W eliminacjach rozgrywanych w trzech grupach wiekowych, wzięli udział przedstawiciele 36 powiatów województwa mazowieckiego. Na wstępie zebranych powitał dh Andrzej Wyszogrodzki – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, wiceprezes ZOW ZOSP RP. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi:
 • Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego mł.bryg. Jan Osiej
 • Prezes ZOW ZOSP RP Antoni Tarczyński
 • Radny sejmiku województwa mazowieckiego Marian Krupiński, który odczytał list od marszałka województwa Adama Struzika.
 • Starosta Ostrowski dh Zbigniew Kamiński
 • Komendant Powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej bryg. Krzysztof Hoffmann

Komisję sędziowską czuwającą nad prawidłowym przebiegiem eliminacji powołał Mazowiecki Komendant Wojewódzki. Po przeprowadzeniu niezwykle wyrównanej części pisemnej, przystąpiono do części ustno-praktycznej. W jej wyniku wyłoniono zwycięzców eliminacji w poszczególnych grupach.

A są to:
Grupa I uczniowie szkół podstawowych
 1. Mikołaj Nowakowski - powiat lipski
 2. Karolina Kuzia - powiat ostrołęcki
 3. Dominik Walczuk - powiat łosicki

Grupa II – uczniowie szkół gimnazjalnych
 1. Piotr Puton - powiat lipski
 2. Anna Grądzik - powiat ostrowski
 3. Marcin Pychewicz - powiat pułtuski

Grupa III – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
 1. 1.Patyryk Dąbrowski - powiat pruszkowski
 2. 2. Andrzej Dzibek - powiat przasnyski
 3. 3. Piotr Zawadka - powiat garwoliński
Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc w Eliminacjach Wojewódzkich wezmą udział w Finale Centralnym OTWP w dniach: 1- 3 czerwca 2012 r. w Wiśle.
Po zakończeniu rywalizacji zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Wojewodę Mazowieckiego, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP oraz Starostę Ostrowskiego. Skromne upominki otrzymali również: najmłodszy uczestnik eliminacji oraz wszyscy uczestnicy eliminacji wraz z opiekunami.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów MazowieckaPowrót na górę strony


W dniu 16 marca 2012 r odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Po części pisemnej i ustnej klasyfikacja końcowa w poszczególnych grupach wiekowych przedstawia się następująco.


grupa I – Szkoły Podstawowe
 1. Maja Podolak Publiczna Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim, gm. Wąsewo
 2. Natalia Choromańska Szkoła Podstawowa w Ołdaki Polonia, gm. Andrzejewo
 3. Szymon Dąbrowski Szkoła Podstawowa w Kiełczewie, gm. Małkinia Górna
grupa II – Gimnazja
 1. Anna Grądzik – Publiczne Gimnazjum w Komorowie, gm. Ostrów Mazowiecka
 2. Andżelika Tyszka – Publiczne Gimnazjum w Starym Lubotyniu, gm. Stary Lubotyń
 3. Monika Przybysławska – Publiczne Gimnazjum w Nagoszewie, gm. Ostrów Mazowiecka
grupa III – Szkoły Ponadgimnazjalne
 1. Anita Wardaszka – Liceum Ogólnokształcące w Ostrowi Maz. im. M.Kopernika
 2. Nina Kempisty – Zespół Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej
 3. Tomasz Spinek – Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej


Zdjęcia: KP PSP Ostrów MazowieckaPowrót na górę strony


W dniu 6 marca 2012 r o godz. 1200odbyły się uroczystości pogrzebowe
śp. asp. sztab. w st. spocz. Jana Kocielskiego. W tej smutnej ceremoni oprócz najbliższych wzięły udział poczty sztandarowe oraz grono strażaków państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

Zdjęcia: Milena UścińskaPowrót na górę strony


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 4 marca 2012r., zmarł
asp. sztab. w st. spocz. Jan KOCIELSKI - długoletni pracownik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.
Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął 1978r. na stanowisku przodownika roty w Zawodowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej. Przechodząc przez poszczególne szczeble awansu zawodowego w 1999 r. został mianowany na stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, a w 2006 r. po 28 latach służby odszedł na zaopatrzenie emerytalne.
asp. sztab. w st. spocz. Jan KOCIELSKI był wielkim autorytetem wśród strażaków państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Za długoletnią zawodową działalność na rzecz bezpieczeństwa publicznego wyróżniony został odznaczeniami m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązową Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.
Pogrzeb asp. sztab. w st. spocz. Jana KOCIELSKIEGO odbędzie się w dniu 6 marca 2012r. o godz. 1200 w Ostrowi Mazowieckiej.Powrót na górę strony


W dniu 3 lutego 2012 strażacy Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej, pożegnali odchodzącego na emeryturę po 25 latach służby, asp. sztab. Marka Galasa. W pożegnaniu brał udział Komendant Powiatowy PSP bryg. Krzysztof Hoffmann wraz z kadrą Komendy i załogą JRG.

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę strony


W dniu 12 stycznia 2012 r. grupa strażaków z JRG Ostrów Mazowiecka, członków ZZS „FLORIAN” brała udział w manifestacji służb mundurowych która odbyła się na Placu Bankowym w Warszawie. Więcej informacji na temat protestu można znaleźć pod adresem ZZS "FLORIAN"

Zdjęcia: KP PSP Ostrów Maz.Powrót na górę stronyprojekt i wykonanie:    st.kpt. Dariusz Zadroga   &   kpt. Rafał Kamiński